Зустріч на тему «Єврейське свято Песах: що це?» розпочала тиждень національних культур у бібліотеці

  

16 квітня у бібліотеці разом з Волинською релігійною громадою прогресивного іудаїзму (виконавчий директор – Сергій Швардовський) організовано тематичну зустріч «Єврейське свято Песах: що це?». Захід відбувся для студентів Волинського коледжу Національного університету харчових технологій в рамках тижня культур національних спільнот, які проживають на Волині.  

Ведуча заходу провідний бібліотекар Ірена Горлінська познайомила присутніх з історією появи євреїв на теренах давньої Русі, зокрема їх розселення на Волині. Відеопрезентація демонструвала імена уродженців, або тих, хто тимчасово проживав на теренах Волині, та прославив свою малу батьківщину далеко за її межами. 

Цікавим було безпосереднє спілкування з Сергієм Швардовським та Плотніковою Тетяною, які захоплююче розповіли про традиції, звичаї цього давнього народу. Особливо вразили жахливі факти про Голокост періоду Другої світової війни, коли з 20-ти тисячного єврейського населення міста Луцька у 1939 році, на кінець війни живими лишилося лише 40 чоловік. 

  

На закінчення розповіді про єврейське свято Песах, його історію, традиції, всіх присутніх пригостили мацою – прісним хлібом. Маца вживається насамперед під час Песаха у пам'ять про біблійний епізод, пов'язаний з виходом євреїв з Єгипту. Відповідно до Книги Вихід, коли народ Ізраїлю виходив з Єгипту, не було часу чекати, поки зійде тісто, тому хліб вийшов таким. Маца є найважливішим компонентом урочистої пасхальної трапези. 

Присутні цікавилися особливостями відправлення служби у синагогах, і яких заповідей повинні дотримуватись, чому іудеї носять пейси та кіпи, відмінності між різними течіями іудаїзму, що таке кошерна їжа. 

Цей захід поглибив знання про традиції вічного народу, сприяв зближенню національних культур.

 

Додаткова інформація