Літературний вечір «Собор душі Олеся Гончара»

3 квітня 2018 року, з нагоди 100-річчя від дня народження Олеся Терентійовича Гончара – видатного українського письменника, літературного критика та громадського діяча, в читальній залі книгозбірні відбувся літературний вечір «Собор душі Олеся Гончара» для учнів Луцького Центру профтехосвіти.

Відомий американський письменник, лауреат Нобелівської премії в галузі літератури Ернест Хемінгуей сказав: «Щоб бути письменником, потрібен талант. Великий талант, як у Кіплінга. Потім потрібне довголіття – таке, як у Толстого. Потрібна совість – така ж постійна і незмінна, як метр-еталон у Парижі. А ще потрібна сміливість у всьому і скрізь лишатися самим собою і не втрапити під чужі впливи. Якщо до цього додати байдужість до слави і грошей, то може вийти толк…»

Все це цілком було притаманне Олесю Гончару. Проза митця завжди належатиме до тієї унікальної літератури, яку не тільки читають, а й перечитують, одержуючи естетичну насолоду. Спадщина Олеся Терентійовича має здатність набувати з часом нової якості і ніби нового змісту. І тому все, що вийшло з-під пера великого майстра,безсмертне.

Розповідь про життєвий та творчий шлях Олеся Терентійовича Гончара супроводжувалася цитатами з його геніальних творів, уривками з фільмів «Людина, яка змогла стати вільною – життєвий шлях Олеся Гончара», «Інтерв`ю з вдовою Олеся Гончара», «Олесь Гончар. Люди і долі», «Світова зоря Олеся Гончара».

Він був прапороносцем української літератури, а став Реставратором Собору українського духу, кого за життя хвалили і ганили, а після смерті визнали Героєм України.

Заклик письменника берегти собори душ своїх сьогоднi не просто актуальний – без цих соборiв ми не збережемо, не збудуємо своєї держави, не постанемо в свiтi як незалежний народ.

Читаймо Олеся Гончара – він жив і творив для нас, для України, для її майбутнього.

 

Додаткова інформація