Крим 2014. Хроніка однієї окупації

15 лютого в читальному залі бібліотеки працівники відділу культури та мистецтв провели захід відео-свідчення «Крим 2014. Хроніка однієї окупації» (до 3-ї річниці окупації Криму російськими військами) спільно з представниками ГО «Кримські татари Волині». Перед студентами Технічного коледжу ЛНТУ виступили  переселенці з Криму Сервер Зейнідінов та Ридван Зекір’яєв. Вони як ніхто вболівають за свою землю, яку вимушені тимчасово залишити і виїхати на Волинь.

Гості підкреслили, що хоч сьогодні Україна не має можливості впливати на ситуацію в Криму, але не полишає своїх громадян, відстоюючи їх інтереси на світовому рівні. Нині весь світ знає та засуджує дії Росії відносно кримських татар.

Незважаючи ні на що, Україна живе сьогодні в Криму, завдяки кримським  татарам, тому що вони знають ціну Батьківщині та вміють за неї боротися. Це вони показали і 26 лютого 2014 року, коли вийшли на багатотисячний мітинг та заблокували вхід до Кримського парламенту. Тим самим кримчани розвіяли міф російської пропаганди, коли всі в Криму на сто відсотків щасливі від російської дійсності. І нині не зламати духу непокори цього народу, адже російська влада вже затримала в Криму більше 20 кримських татар, яких звинувачують в причетності до екстремізму і тероризму. 

 Присутні переглянули та обговорити документальний фільми «Крим. Нескорений», присвячений жахливим подіям 2014 року, та «Крим SOS» в рамках кіноклубу Docudays UA «На Волі, 2».

Додаткова інформація