Травень 2016

«В руках моїх така велика сила, та долю не затримати нічим»

(до 50-річчя В’ячеслава Хурсенка)

     31 травня 2016 року Волинська обласна бібліотека для юнацтва разом з Луцькою музичною школою № 1 імені Ф.Шопена провели музичну годину «В руках моїх така велика сила, та долю не затримати нічим», присвячену 50-річчю від дня народження композитора, співака, виконавця власних пісень В. Хурсенка.

        


Літо з бібліотекою 

   Ще бринять у вухах веселі переливи останнього шкільного дзвоника і літо вже готове відкрити свою чарівну браму аби покликати вас у повну пригод та див подорож своїми казковими стежинками, солоними морськими хвилями, неозорою блакиттю неба та духмяними зеленими травами… Аж дух захоплює від передчуття чогось нового, незвіданого та феєричного. Але, водночас, так не хочеться ось так одразу розлучатися з тими друзями, котрі ділили навпіл всі радощі та, іноді, печалі  трудових навчальних буднів і стали вже майже рідними людьми.

           


 

        29 травня, у Міжнародний день захисту дітей, дорослі мали чудову нагоду зробити прекрасний подарунок своїй малечі – відвідати 2-ий дитячий фестиваль добра «Острів дитинства», що відбувся у готельно-ресторанному комплексі «Острів» села Озерце Ківерцівського району та зібрав тисячі гостей. Волинська обласна бібліотека для юнацтва взяла активну участь у проведенні дійства – запропонувала сімейний квест «Подорож до Країни Дитинства». Квест – це сучасна розвага, яка щодня стає ще більш популярною. На його учасників чекала весела подорож-змагання. Кожна підказка, яку довелося шукати, наближала гравців до бажаної мети. Участь у квесті змогли взяти як діти, так і їхні батьки. Учасникам довелося проявити ерудицію, відгадувати загадки і вирішувати логічні завдання, багато рухатися.

          


      29 травня в читальному залі книгозбірні відбулося чергове засідання кіноклубу медіа-просвіти Docudays UA «На Волі, 2». Учасники дитячо-юнацької телестудії Палацу учнівської молоді переглянули та обговорили документальний фільм про права людини «Хоттабич та його команда» українського режисера Сергія Лисенка. Головний герой фільму Хоттабич в минулому за професією сталевар та фінансовий директор, а після Майдану разом із першим батальйоном Національної гвардії України поїхав до зони АТО як волонтер.

                 


 

25 травня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва (пр. Волі, 2) в рамках роботи Пункту європейської інформації відбувся літературний вечір, присвячений 170-ій річниці від дня народження видатного письменника, першого польського  лауреата з Нобелівської премії в галузі літератури, Генрика Сенкевича.

«Романами улюбленого багатьма письменника насолоджується вже не одне покоління вдячних читачів. А 2016-ий рік у Польщі оголошений роком Генрика Сенкевича. Талант цієї людини не перестає дивувати, надихати, вражати, захоплювати. Сенкевич довів власним життям, що навіть наперекір не завше прихильній долі та не зовсім сприятливим обставинам, можна досягти неабияких висот і встигнути багато зробити, створити, залишити по собі яскравий слід та добру пам’ять», – розповіла Лілія Бондарук, бібліотекар читальної зали.

 


24 травня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва (пр. Волі, 2) відкрили Пункт європейської інформації.

«Серед важливих передумов підтримки нашими громадянами курсу євроінтеграції важливу роль відіграє їхня поінформованість. Сьогодні офіційно при бібліотеці запрацював Пункт європейської інформації. Це відбулось завдяки проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації» Української бібліотечної асоціації, яка стала переможцем програми Європейського Союзу «Еразмус+ (Жан Моне)» та розпочала його реалізацію серед бібліотек України.
19 травня в читальному залі в рамках Тижня безпеки дорожнього руху в Україні відбулась лекція патрульних поліцейських Андрія Ліщука та Олександра Лісінського для учнів Луцької спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Ця чергова зустріч в рамках проекту «Моя нова поліція» підтвердила інтерес учнів до всіх сфер діяльності правоохоронців. Поліцейські спонукали учнів не лише самих дотримуватись правил дорожнього руху, а й нагадувати про них близьким та оточуючим. Безпека на дорозі – безпека життя для всіх!


Всім вистачить волинського сонця

       19 травня о 13.00 в читальній залі книгозбірні на честь відзначення Дня Європи в Україні та в рамках роботи Пункту європейської інформації відбулася зустріч з представниками різних національностей  «Всім вистачить волинського сонця».

           


«Крим. Спротив»


В ці дні проводятьсяпам’ятні скорботні заходи до Дня пам’яті жертв політичних репресій. 

18 травня до 72-ої річниці депортації тисяч татар з території Криму в читальному залі книгозбірні гості та читачі бібліотеки переглянули фільм «Крим. Спротив». Цей документальний фільм, відзнятий зарубіжними журналістами про опір російській окупації, присвячений 2-ій річниці анексії півострова. Він сколихнув недавні спогади, не залишив нікого байдужим.


На честь відзначення Дня Європи в Україні та в рамках роботи Пункту європейської інформації 18 травня о 15.00 в читальній залі книгозбірні відбувся прес-діалог «Що європейці думають про Україну?» зі студентами факультету міжнародних відносин СНУ імені Лесі Українки. На захід були запрошені мандрівниці Юля та Олена Сідімянцеви, авторки блогу «Mandrоsvit».

Під час заходу учасники намагались зрозуміти, що думають про нас європейці та з чим асоціюється у них Україна. Це досить важливе питання, адже політика Заходу щодо нашої держави в значній мірі залежить від того, як підтримують українців пересічні мешканці країн-членів ЄС. Надзвичайно цікаво було почути роздуми Юлі та Олени про власні враження від подорожей, їхні розповіді про те, з чим та ким асоціюють Україну та українців європейці, з якими вони спілкувалися під час мандрів. Особливо корисними були поради: як організувати самостійну подорож, покроково – як мандрувати дешево, безпечно та цікаво, про правила пересування європейськими дорогами. Було безліч запитань та цікавих, конкретних відповідей…

Захід підтвердив, що сучасну молодь хвилює, яким буде майбутнє України. Власне це і заставляє рухатися вперед, пізнавати світ, збагачувати себе, щоб змінюватися і змінювати свою країну.

На завершення розмови допитливі студенти познайомилися з матеріалами бібліотечної виставки «На побачення з Європою».


«Все про німецьких вівчарок»

«Найвідданіші друзі в житті – це собаки і книги… Вони і захищають, і збагачують… але їхнє мовчання завжди означає більше, ніж людські слова…» – так сказав американський актор кіно та телебачення Серж Гудман. Не випадково серед книжкових багатств, які збагачують духовно, інтелектуально,  є й чимало видань про братів наших менших.

 


 Година пам’яті

«Перемога 1945: свято зі сльозами на очах»

У ці воістину красиві, по-весільному заквітчані та напоєні духмяними пахощами дні, ми, українці, разом з усім світом відзначаємо одне з найвеличніших та найсвятіших свят, котре об’єднує, напевне, усіх справжніх людей нашої планети, незалежно від їх віросповідання, політичних переконань, естетичних вподобань та ментальних особливостей. І зовсім неважливо, що хтось називає його Днем Перемоги, а хтось Днем памяті та примирення.


 Квест «Схід і Захід разом!» для підлітків з Волновахи

Доброю традицією для Луцька стало запрошувати у гості на одне з найбільших свят у році дітей зі Східної України. У рамках меморандуму про співпрацю між містами Луцьком та Волновахою вже другий рік поспіль школярі зі Сходу святкують Великдень на Волині. Цьогоріч, аби стати учасником програми, учні писали есе про Україну. Переможців нагородили поїздкою до Луцька.


 

Додаткова інформація