Відкриття Пункту європейської інформації у бібліотеці

24 травня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва (пр. Волі, 2) відкрили Пункт європейської інформації.

«Серед важливих передумов підтримки нашими громадянами курсу євроінтеграції важливу роль відіграє їхня поінформованість. Сьогодні офіційно при бібліотеці запрацював Пункт європейської інформації. Це відбулось завдяки проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації» Української бібліотечної асоціації, яка стала переможцем програми Європейського Союзу «Еразмус+ (Жан Моне)» та розпочала його реалізацію серед бібліотек України. Тепер наші відвідувачі зможуть першими отримувати ще одну якісну послугу та відповіді на питання, що стосуватимуться діяльності керівних інституцій ЄС, подорожей, європейської освіти, волонтерства, мовних курсів, медіаресурсів» – розповіла директор бібліотеки Алла Єфремова.

Юрій Кресак, начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції обласної державної адміністрації, у вітальному слові підкреслив активну роль та завдання бібліотек в інформуванні членів громади про євроінтеграцію, економічну співпрацю України з державами-членами ЄС, стандарти життя в європейських державах, інформації про навчання, роботу, вивчення мов тощо.

Валерій Дмитрук, начальник управління культури обласної державної адміністрації привітав створення ще одного Пункту європейської інформації на Волині.

Друзі та партнери бібліотеки: Оксана Степанюк, перший проректор Волинського інституту економіки та менеджменту; Ольга Струбицька, керівник єврохабу «Єврозоря» Луцької ЗОШ № 25; Інна Козак, керівник ГО «Лінгвабіз» та Школи іноземних мов ВІП бджіл; Ірина Вертей, керівник шкільного євроклубу Луцької ЗОШ № 17 у своїх виступах наголошували, що тісна співпраця та обмін досвідом сприятимуть кращій поінформованості наших громадян в питаннях, що стосуються євроінтеграції та ЄС.

«Ми тішимось тим, що комп’ютери вільного доступу до мережі Інтернет отримають ще одне призначення – будуть працювати в рамках цього проекту, – поділилась враженнями координатор проекту, Оксана Романюк. – Бібліотека вже має солідні напрацювання в питаннях, що стосуються ЄС: це наші нові проекти та заходи, в яких постійно звучать дискурси про європейськість. Ми завжди відкриті у спілкуванні, шукаємо нових партнерів та маємо амбітні плани».

Змістовні презентації, яскравий виступ Олександри Ройко, учениці Луцької ЗОШ №17, переможеці міжнародного конкурсу виконавців, та кульки із флаєрами пункту ЄІ стали яскравим доповненням свята.

 

 

Додаткова інформація