«Луцький замок»

11. 02. 2016 року працівники відділу краєзнавства в рамках проекту «Історичні фрески» провели віртуальну екскурсію «Луцький замок» з циклу «Сім чудес Волині».

Учні ЗОШ № 20 ознайомились з історією Луцького замку, його будівничими від княжих часів, коли він ще був дерев’яним, і до XIV століття, часів Любарта, Свидригайла і Вітовта, коли він нарешті став справжньою твердинею.

Користувачі побачили на слайдах, як змінював свій вигляд замок протягом століть згідно його призначення у різні часи, що збереглося і в якому вигляді до сьогодення. Адже Луцький замок один не з нечисленних збережених архітектурних пам’яток України доби Великого князівства Литовського. 

Школярі мали змогу передивитися фільм «Луцький Верхній замок», в якому відомі історики, краєзнавці розповіли про фортецю над Стиром, а також були переглянуті уривки з фільму ТРК «Авверс» – «Ніч в Луцькому замку». Прозвучали вірші, присвячені замку і Луцьку (адже місто є невід’ємною частиною загальної історії) Н. Гуменюк, М. Пронька, Ю. Косач, В. Бондарука. Учні переглянули відеоролик до пісні «Моє місто» у виконанні маленької лучанки А. Климовець, яка отримала звання «Перша принцеса планети-2014», познайомились з цікавими виданняим виставки «Луцька твердиня».

Додаткова інформація