Помилка
  • JUser::_load: не можу завантажити користувача з ID: 61

Грудень 2015


В неділю 27 грудня до бібліотеки завітали волинські пластуни й передали нам справжній, живий Віфлеємський Вогонь Миру.

Ця міжнародна щорічна скаутська акція до святкування Різдва Христового полягає в поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа. Цікаво, що до Європи Вогонь з Віфлеєму привозять австрійські скаути літаком у спеціальному контейнері, і вже з Відня він мандрує з рук у руки, так званою «скаутською естафетою». Через Словаччину і Польщу він потрапляє в Україну, де нею опікується скаутська організація України – Пласт. 

Передавши Вогонь бібліотекарям, пластуни ще й заспівали різдвяної пісні. Відтак Віфлеємський Вогонь Миру оселиться в багатьох домівках лучан і даруватиме благословення у Новому році. 

 


23 грудня свій день народження відсвяткував у нашій читальній залі Іван Іванович Чернецький. 80 років – то не жарт. Це цілий шмат життя з удачами, втратами, злетами, зрадами, головним болем, народженням дітей, внуків, правнуків, народженням поезій та оповідань дотепного оповідача і щедрого на яскраву усмішку письменника. На святкуванні всі присутні веселились, співали пісень на слова Івана Івановича. Очі у всіх були на мокрому місці від вітань тих людей, які пам’ятають нашого ювіляра на Одещині в селі Чистоводне, де в школі перші 3 роки після педінституту вчителював та від учнів школи с. Печихвости. Подарунки були всякі: стіл завалений квітами, плетена гачком жовтенька медаль з цифрою «80» гарно вляглась на грудях Івана Чернецького, торбинки святкові з книгами, солодощами і міцними «чаями», танці під популярні мелодії 50-х років, читання поезій і щирі серця усіх присутніх в залі. Многая літа вірному та завжди юному нашому постійному читачеві – Івану Івановичу Чернецькому!!!


 Життя промайнуло, а наче до пуття й не жив, тільки примірявся… Як часто такі думки приходять до кожного з нас і ми вкотре даємо собі слово, що ось завтра, ні, з понеділка, або з наступного місяця, чи вже краще з нового року все буде зовсім інакше. Але скільки вже збігло отих завтра, понеділків, місяців та років і ми тільки тяжко зітхаємо, знаходячи для себе тисячі виправдань, що от, мовляв, не склалось, не співпало, не зробилось, та й роки вже не ті, запізно, не до речі, не на часі, що люди, врешті, скажуть чи, не дай бог, подумають…

               


      В переддень свята Св. Миколая в рамках проекту «Мeцeнaти для сoлдaтa» обласна бібліотека для юнацтва, партнери та друзі ТМ Дмитрук, творча студія Творча STUDIO N.Zh. та балетна студія «Жизель» об’єднали зусилля для того, щоб провести для 60 діток бійців АТО подарункову програму з цікавим дозвіллям під назвою «Чудотворний Миколай, ти усіх оберігай».

                

 


Жінка-Берегиня є одним з найдавніших і найшановніших образів в українській народній культурі. Це символ життя і родючості, Великої Матері всього живого, що є на землі, символ жінки, яка дає життя і оберігає його.

Народні традиції української культури наділяють Жінку-Берегиню великою силою: захищати людей від усякого зла, оберігати оселю, малих дітей, добробут і щастя сім’ї.

Лялька-мотанка - не лише культурний символ. Це й потужний хатньо-побутовий оберіг, і обрядовий атрибут, і забавка для дітей і дорослих, і оригінальний сувенір, і прикраса інтер’єру оселі.

 

15 грудня в нашій бібліотеці відбулася виставка ляльок-мотанок майстрині Юлії Богданової "Ляльки з бабусиної скрині". 

Користувачі та працівники бібліотеки мали змогу ознайомитися з різними видами ляльок-мотанок, а також прийняти участь в майстер-класі із виготовлення трипільської ляльки.

 


   4 грудня в рамках проекту Волинської обласної бібліотеки для юнацтва «Творчість заради життя» у Волинському обласному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка відбулась благодійна вистава «Казки Оле Лукоє» за мотивами казок Ганса Крістіана Андерсена. Організаторами  проекту є Творча STUDIO N.Zh, благодійний Фонд «СТОПРАК» та Волинська обласна бібліотека для юнацтва.

       


грудня 2015 року в рамках Всеукраїнського тижня права відбулось заняття в школі правових знань «Уроки права – уроки життя». Урок-застереження «Життя дитини: вберегти від наркотиків» дав можливість старшокласникам Луцької ЗОШ І-ІІІ ступеню №17 усвідомити, що захоплення наркотичними речовинами означає крах життя людини. Про нелегку розплату за фатальне «задоволення» відверто розповіли люди, які колись піддались спокусі. «Немає жодного наркомана, який би не пошкодував, що колись прийняв першу дозу. Розплата – понівечене життя, постійні проблеми зі здоров’ям, розпад родини, неможливість відновити сімейні стосунки та віру в себе», – підсумували вони. Учні розпитували про долі інших наркоманів, причини, що спонукали відмовитись від негативної звички, наслідки для здоров’я, цікавились, чи страшно починати життя спочатку. Підсумував урок-зустріч лікар-нарколог з Волинського обласного наркологічного диспансеру Іван Сухий, який ще раз нагадав школярам, що один невірний крок може перекреслити всі надії на майбутнє, щасливу родину, кар’єру, зрештою, – на саме життя.


 

Наша бібліотека спільно з громадською діячкою та реабілітологом домашніх тварин Веронікою Федосовою-Цибульською розпочала цикл освітніх лекцій «Живі діалоги».

Із цієх нагоди до бібліотеки завітали незвичайні гості – безшерста морська свинка та африканське декоративне їжаченя Квітка разом зі своєю мамою. Ці тварини – домашні улюбленці Вероніки. Нині у неї вдома проживає понад двадцять чотирилапих друзів. Це її власні тварини і ті, які проходять реабілітацію в притулку. Вероніка Федосова-Цибульська четвертий рік займається реабілітацією тварин. Вона створила міні-притулок сімейного типу «Веселий хвіст». Щоб перейняти європейський досвід, активістка часто їздить за кордон.

         


 

Додаткова інформація