Для луцьких студентів провели тренінг із захисту їхніх прав

В неділю, 1 листопада, в обласній бібліотеці для юнацтва відбувся тренінг, присвячений правам студентів за програмою «Активні громадяни» Британської ради.

Під керівництвом тренера, сертифікованої фасилітаторки ГО «Центр демократичного відродження» Юлії Закутньої та юриста-волонтера Андрія Корнелюка 12 учасників тренінгу дізналися про те, як діє Британська рада в Україні, і що означає бути активним громадянином, які законодавчі акти захищають права студентів, і як діяти в разі їх порушення.

Під час роботи в групах учасники в ролях обігрували різні ситуації порушення прав, до прикладу: викладач вимагає хабара на іспиті чи комендант пропонує сплатити необґрунтоване мито. Вони вчилися діяти в таких ситуаціях відповідно до чинного законодавства.

Окрім знань у правовому полі учасники тренінгу також дізналися про можливості навчання та подорожей для молоді за кордоном. Тренер Юлія Закутня розповіла про стипендіальні програми, різноманітні обміни між навчальними закладами та інші можливості повчитися й помандрувати Європою.

Разом із цим, тренери не оминули увагою й грантодавчу діяльність Британської ради. Учасникам розповіли, як отримати 10 тисяч гривень на свій соціальний проект, і обіцяли наступний тренінг присвятити написанню проекту для Британської ради.

Тренер Юлія Закутня зауважила, що тренінг у Луцьку пройшов значно активніше, ніж у Львові, зокрема, завдяки сильній віддачі учасників, їх щирому бажанню навчатися новому, отримувати корисні навички.

На завершення тренінгу всі учасники отримали відповідні сертифікати, які не лише нагадуватимуть про весело й корисно проведений час, а й, напевно, стануть у нагоді при майбутньому працевлашуванні. 

Зазначимо, що юрист-волонтер, а за сумісництвом – командир медико-евакуаційної групи 1-го батальйону територіальної оборони «Волинь», Андрій Корнелюк після тренінгу звернувся до працівників бібліотеки для юнацтва з пропозицією з нового року започаткувати спільний проект, в рамках якого він буде навчати всіх бажаючих надавати невідкладну допомогу постраждалим у різних надзвичайних ситуаціях: при ДТП, пожежі, серцевому нападі тощо. Тож, усі, хто бажає отримати нові навички, матимуть привід іще не раз завітати до бібліотеки.

 

Додаткова інформація