Віртуальна етноподорож

Віртуальна етноподорож  «Пізнавай Європу: далеку і близьку» відбулася 14 травня о 15.00. Запрошені на захід учні  восьмих класів навчально-виховного комплексу ЗОШ-інтернату I-III ступенів - правознавчого ліцею з посиленою фізичною підготовкою мали можливість віртуально помандрувати  куточками витонченої Європи.

День Європи – свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно, з 2003 року, у третю суботу травня. Свято було встановлено, «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…». Україна єдина держава, що не є членом ЄС, у якій на державному рівні  святкується  День Європи.

         Звичайно, кожна країна має багато свят, які пов’язані з історичними, релігійними, народними, регіональними традиціями. З давніх часів вони займають величезне місце в житті держав та  яскраво розповідають про звички, побут, душу народів.

Долучаючись до святкувань Дня Європи в Україні,  ми згадали найбільш масові та веселі дійства, в яких немає ділення на виконавців та глядачів, дійства, в яких навіть не грають, не беруть участь, а реально живуть ними… Це – час карнавалів, коли будь-які умовності втрачають свою силу, коли свято відчувається в повітрі, коли серце планети починає битися  в єдиному ритмі з серцями мільйонів людей!

    Віртуальна етноподорож, здійснена за допомогою яскравих та емоційних відео, пізнавальних слайдів та запальних карнавальних ритмів, дала можливість присутнім побувати на романтичному дійстві у Венеції, на безтурботному в м. Кельн, на феєричному в м.Ніцца, на музичному в м. Базель. Розповідь про карнавали можна продовжувати безкінечно, але побувати, хоча б віртуально, усюди – неможливо. 

Ознайомлення з матеріалами книжкової виставки «Багатолика Європа» викликало бажання помріяти про свята, які було б цікаво організувати на Україні. Учні, присутні на заході, охоче фантазували, пропонували безліч ідей свят. Але всі були єдині в думці  -  проводити їх  у рідному місті, у Луцьку! 

Додаткова інформація