Захід до 80-річчя В.Пясецького

Всі міста мають свою історію. Влада кожної держави, до складу якої входило наше місто Луцьк, по-своєму перейменовувала його вулиці. Вальдемар Пясецький є унікальним дослідником, «академіком Старого міста». Саме завдяки його дослідженням лучани, волиняни, українці тепер знають історію Луцька та всі історичні назви його вулиць та майданів.

5 січня 2014 року відомому краєзнавцю волинського краю Вальдемару Пясецькому виповнилось 80 років. Тому до поважного ювілею цього сивочолого чоловіка доречно пригадати його здобутки.

29 січня працівники відділу краєзнавства бібліотеки, учні луцьких шкіл, вузів та гуртка польської мови при товаристві польської культури ім. Т. Костюшка провели краєзнавчу вітальню «Історія Луцька очима Вальдемара Пясецького» до 80-річчя від дня народження відомого вченого-дослідника.

На заході звучали уривки його краєзнавчих розвідок, демонструвались на екрані зображення вулиць. Емоційного забарвлення заходу надали поезії Надії Гуменюк, записи пісень про Луцьк у виконанні молодих музикантів Дениса Валяєва та Юрія Щирбика.

Учасники заходу, користувачі бібліотеки познайомились з постаттю В. Пясецького, його діяльністю як краєзнавця, історика, волинезнавця. Користуючись матеріалами його досліджень, вони мандрували вулицями древнього Луцька, згадуючи старі назви майданів, площ, вулиць, провулків.

Додаткова інформація