Архів

 

      10 жовтня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулося урочисте свято з нагоди 71-ої річниці створення Української Повстанської Армії «Віддані Україні бійці». Захід проходив у формі театралізованого дійства, яке підготували студенти 3 курсу відділення видовищно-театралізованих заходів Волинського державного училища культури і мистецтв ім. І. Стравінського та 1 курсу  того ж відділення. В проведенні свята брали участь запрошені ветерани УПА, громадські діячі Василь Кушнір, Тетяна Барбелюк-Байда, Анастасія Грабовська, Марія Ткачук.

       


     Для немовлят в рамках благодійної акції "ТВОРЧІСТЬ ЗАРАДИ ЖИТТЯ", організованої Волинською обласною бібліотекою для юнацтва за підтримки відділу організації благодійності та соцслужіння Волинської єпархії УПЦ КП 08 жовтня було зібрано 1028 грн. 820 грн. та витрачено на придбання електронної медичної ваги для немовлят (для онкогематологічного центру Волинської обласної дитячої лікарні). Адже досить часто дозування ліків залежить від ваги дитини, а старе обладнання, яке було до цього, ще радянського виробництва, працює уже зі значними неточностями. Решту коштів – передано на лікування 9-річній дівчинці Вікторії. Дякуємо усім благодійникам за допомогу! 


     Стало доброю традицією в роботі бібліотечних фахівців Волинської обласної бібліотеки для юнацтва ділитись своїми здобутками з колегами. На початку жовтня на базі бібліотеки пройшло навчання шкільних бібліотекарів – слухачів курсів Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти 

       


     До Вашої уваги інтерв’ю репортера інформаційного порталу "Волинські новини" з директором Волинської обласної бібліотеки для юнацтва М.Мах

         Докладніше за посиланням


  

    У Луцьку вітали найінтелігентніших працівників культури

           Докладніше тут


   Першокурсники Луцького НТУ відвідали Волинську обласну бібліотеку для юнацтва та долучилися до благодійної акції "Творчість заради життя", дякуємо ВАМ! 

         Докладніше тут


  В рамках відзначення Дня прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування 26 вересня у відділі читальних залів учні 8-9 класів ЗОШ №26 здійснили цікаву відеоподорож «Різнобарв’я етикету країн Європи». Це була спроба зазирнути краєм ока в різні культури.

      Сьогодні світ прагне зближення, і де б ми не були, у якій країні не перебували, господарі чекають від нас, як гостей, уваги, інтересу до своєї країни, шанування звичаїв.  А правила ввічливості кожного народу – це дуже складне поєднання національних традицій, правил, які склалися під впливом їхнього способу життя. Існує прислів’я: «Навіть зрячий іноземець – сліпий».

   Після перегляду учасники заходу із задоволенням ділилися власними враженнями від перебування у різних країнах Європи, зокрема у Великобританії, Франції, Німеччині, Італії  та Росії.

    Отож, відеоподорож, цікава розмова та книги, представлені на  виставці «Мандруємо Європою» підготували всіх до наступних мандрівок!

 

 


Благодійна акція "Творчість заради життя"

    Багато людей думає, що хвора на рак дитина – безнадійна і приречена. 

  Але завдяки досягненням сучасної медицини онкозахворювання – не вирок. Однією з причин високої смертності онкохворих дітей в Україні є відсутність відповідної реабілітації. 70% таких дітей мають шанс на одужання. І багато хто з них одужує завдяки небайдужим людям.

         


 


 

  13 вересня бібліотекарі книгозбірні відвідали найочікуванішу і найголовнішу літературну та культурну подію року – Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові»...

          


 

Увага, конкурс!

        Конкурс-виставка дитячо-юнацьких малюнків "Краса та розум України". З вересня 2013 року діти та молодь з усіх областей України позмагаються поміж собою в художній майстерності й активності за цінні призи, пам'ятні відзнаки, безкоштовну путівку до Міжнародного Дитячого Центру "Артек" 

          


 

 

       «Я – Родина – бібліотека – місто» – під такою назвою у Луцьку відбувся захід в День незалежності (24 серпня). Його організували працівники обласної бібліотеки для юнацтва спільно з своїми партнерами, активними користувачами – клубом сімейного дозвілля «Креативний простір». Дійство відбулося о 14 годині на Театральному майдані, біля приміщення бібліотеки...

        


Шановні користувачі!

До проведення Дня знань (першого уроку) на тему: «Державний прапор України – святиня нашого народу» бібліотека пропонує сценарій проведення та відеоматеріали, розраховані на учнів усіх вікових категорій. Звертайтесь у відділ методико-соціологічної роботи.

  


 

22 серпня о 12 годині, користувачі бібліотеки здійснили захоплюючу та пізнавальну відеоподорож "Україна – наш спільний дім", котра достойно вписалася в низку святкових імпрез, присвячених 22-й річниці нашої з вами незалежності. Майстерним організатором та доброзичливим гідом цієї екскурсії виступила завідувач відділу читальних залів Тетяна Іванівна Швай. Кермо медіа-проектора вправно тримала завідувач сектору цього ж відділу – Марина Петрівна Місюк. Цей творчий тандем віртуозно провів подорожуючих і заплутаними лабіринтами минулого, і не всюди відремонтованими дорогами сучасності, вселивши - таки світлу надію на космічні автобани майбутнього. Доречними штрихами та справжньою окрасою мандрівки стали відеоролики, котрі гармонійно лягли на тексти пісень у виконанні Тараса Петриненка та Юлії Рай...

 


      Запрошуємо переглянути наш буктрейлер, створений у рамках Всеукраїнського конкурсу буктрейлерів "Оживають герої на екрані у рекламі".

Буктрейлер до книги Володимира Лиса "Маска"

  



        «У голосі живе його душа» так називається книжкова виставка відділу культури і мистецтв присвячена 110 річниці від дня народження Б.Р. Гмирі (1903-1969), видатного українського оперного і камерного співака, Народного артиста СРСР.

       Він був одним із найвизначніших співаків XX століття. Його називали ще артистом філософом. Як дивно влаштоване життя! Якби не посмішка долі... Адже готував себе Борис Гмиря до професії інженера...

         


 



6-11 серпня, за підтримки благодійного фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк», ми, працівники бібліотеки, мали щасливу нагоду відпочивати у спортивно-оздоровчому таборі «Буковель» серед мальовничої карпатської природи!

Літо в Буковелі – це кришталево чисте повітря, високі гори, вічнозелені ялини та смереки, озера, ласкаве сонце і багато можливостей активного відпочинку. Саме тут навіть літній дощик дарує гарний настрій та неперевершені враження...

 


 

Шановні користувачі!

Волинська обласна бібліотека для юнацтва та програма «Бібліоміст» запрошує Вас долучитись до проекту Фонду "Ефективне управління" Публічні дебати.

Публічні дебати – це серія відкритих заходів, які проводяться в Києві і збирають аудиторію в 250-450 чоловік. Для дебатів обирається актуальна та важлива тема, яка допускає полярні точки зору. Тема кожних дебатів формулюється таким чином, аби мати чіткі аргументи «за» та «проти». На дебатах виступають 4-6 спікерів, які підтримують ту або іншу позицію. В першій частині дебатів спікери протягом 7 хвилин висловлюють свої аргументи на підтримку своєї позиції...

   


Відвідувачі бібліотеки для юнацтва активно користуються бібліотечними послугами. Завдяки вільному доступу до мережі Інтернет кожен може знайти необхідну інформацію, поспілкуватись з друзями та скористатись безліччю інших можливостей світової павутини.

Надаються додаткові послуги: ксерокопіювання, сканування та роз друк документів.

Інтернет це цікаво!

  Інтернет це корисно! З допомогою комп’ютерної техніки можна знайти квартиру для студента-першокурсника. 

 
 Нагадуємо, що з 1серпня доступ до мережі Інтернет для читачів Волинської обласної бібліотеки для юнацтва надається на безкоштовній основі.


 8 серпня 2013 року заступник директора бібліотеки Алла Єфремова взяла участь в одноденній зустрічі переможців ІV раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст», яка відбулася в Києві.

 На зустрічі було обговорено низку питань, зокрема: процес постачання обладнання, налагодження роботи центрів вільного доступу до Інтернету, проведення ефективних кампаній, звітність в рамках проекту та обмін досвідом, ідеями тощо. 

 


1 серпня цього року виповнюється 100 років від дня смерті видатної письменниці Лесі Українки.

"Тяжко прибиті великим горем мати і інша родина посилають звістку на Україну, що 19-го іюля, вдосвіта, померла на Кавказі, в Сурамі, Леся Українка (Лариса Квітка, уроджена Косачівна). Поховають у Києві". (Телеграма Олени Пчілки з Сурамі до редакції газети "Рада" в Києві. З книги: Леся Українка. Документи і матеріали).

26 липня (8 серпня за н.ст.) 1913 року Лесю Українку було поховано на Байковому цвинтарі поруч з могилами батька та брата.

Похорон, незважаючи на справді-таки безсоромне втручання поліції, став справжньою маніфестацією. Безліч людей оплакували велику Українку.

"Зібралися всі родичі небіжки, делегати, що прибули у Київ спеціально на похорон письменниці, громадські діячі, представники українських інституцій, артисти театру д[обродія] Садовського, художники, представ­ники преси, учні і багато іншого люду.

...Процесія з вокзалу пішла по Безаківській вулиці. Народу тут було так багато, ЩО СПИНИВСЯ рух трамваїв..." (Газета "Рада" від 27 липня 1913 р. З книги: Леся Українка. Документи і матеріали).

Цього тижня в нашій книгозбірні експонується книжкова виставка «І на хитке моє плече Труна, як камінь, налягала…»

29 липня користувачам бібліотеки в читальному залі демонструвались відеопрезентації, присвячені життєвому та творчому шляху Лариси Петрівни Косач.

Вже вкотре приніс задоволення перегляд фільму, створеного юними сценаристами та операторами Волинської обласної творчої дитячої студії «Боривітер» 2006 року «Наша Леся».

Бібліографічний покажчик «100 років від дня смерті Лесі Українки» також до послуг юнацтва, вчителів, колег.

Так писала в листі до Ольги Кобилянської в жовтні 1913 року Лесина мати, Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка): «… як мало цінили її  при житті навіть інтелігентні круги, і її при більшості були не для загального розуміння і вподобання. Вона стояла цілою головою вище, навіть тієї юрби, що читає наші писання. Така її доля!»


   

 

 

 Працівники юнацької бібліотеки та студенти ЛНТУ у сиротинці 


Завідувач відділу інформаційно-бібліографічної та консультативної роботи Надія Ількевич взяла участь у проведенні Всеукраїнського семінару-практикуму директорів позашкільних навчальних закладів  «Управління розвитком творчості суб’єктів педагогічного процесу позашкільного навчального закладу», організованому Українським державним центром позашкільної освіти і науки Волинської облдержадміністрації  на базі Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м. Луцька. У виступі на пленарному засіданні на тему «Інформаційно-бібліографічний супровід діяльності позашкільних навчальних закладів: традиційні та інноваційні форми» увагу присутніх було акцентовано на дистанційному бібліографічному обслуговуванні користувачів бібліотеки. До проведення семінару видано рекомендаційний бібліографічний посібник «Позашкільний навчальний заклад – освітньо-виховна система» та вебліографічний список «Віртуальний простір позашкілля». 


Ура! Літо, безтурботність, гуляй до несхочу, спи до полудня, розважайся на повну котушку, бо вільного часу – вагон і маленький візочок. Так, багато хто у цю благословенну пору року трішечки заздрить школярам, котрі усім своїм щасливим виглядом волають: КАНІКУЛИ!!! І дехто з школярів, напевне, щиро подивувався б, що більшість заздрить не можливості відіспатись-відірватись (хоча й не без цього, звісно), а можливості пізнати щось нове – ну хоча б вивчити японську мову чи підтягнути англійську, навчитися лозоплетінню чи грі на гітарі. Адже доросле життя заганяє нас у певні рамки і катастрофічно бракує часу буквально на все. І, повірте, нині з такою ностальгією згадуються не тільки поїздки з батьками "на море" чи ігри в "козаки-розбійники", а й звичайнісінькі табори при школі. Нині усвідомлюєш, що то був благодатний час, коли можна поспілкуватись зі своїми однокласниками в неформальній обстановці, розширити коло друзів, пізнати своїх строгих наставників з іншого боку і, врешті, з користю використати цей чудовий час.

І як добре, що літній шкільний табір не втратив своєї актуальності й дотепер, бо, наприклад, Волинська обласна бібліотека для юнацтва приготувала для нього багато цікавого, приємного та корисного. Зокрема, відеоподорож бібліотекою та інформаційну годину "Цікаво про тварин" з показом відеороликів. Ви й не уявляєте, який регіт стояв у старовинному приміщенні, які позитивні емоції випромінювали і учні гімназії № 18, і Липинської ЗОШ, і навчально-реабілітаційного центру № 8.

А ще ж є інформаційна година "Жива іграшка та справжній друг", присвячена нашим домашнім улюбленим кицям. Після цього "Cat-show", як мінімум, починаєш з повагою ставитись до цих незалежних тварин, а, як максимум, і собі хочеш завести пухнасту подружку чи друга (це якщо у вас, на диво, його ще немає). Але, у будь-якому разі, хоча б трішечки добрішими та веселішими ви станете точно.

Хочете приєднатися до тих щасливчиків, котрі вже побували у нас? Ми з нетерпінням чекаємо на вас. Врешті, в бібліотеці ви зможете погортати живу справжню книгу – і не одну, і взяти її з собою (звісно ж, ставши нашим улюбленим читачем), і подружитись з нею, отримавши від процесу читання колосальне задоволення. Отож, не гайте даремно дорогоцінних секунд вашого унікального життя. Дорослішайте, розумнішайте, набирайтесь нових знань. Ми залюбки допоможемо кожному з вас!  


6 червня в професорському кабінеті новозбудованого приміщення православної богословської академії УПЦ КП Свято-Троїцького собору відбулась урочиста імпреза – підписання угоди про співпрацю з обласною бібліотекою для юнацтва. До участі в ньому були залучені проректори, викладачі академії та провідні фахівці відділів бібліотеки. Умови угоди передбачають інформаційне забезпечення формування духовної еліти, вивчення світських наук,  освітніх потреб педагогічних кадрів академії, спільного проведення літературних, морально-етичних та духовно-просвітницьких заходів. Від імені колективів угоду підписали директор обласної бібліотеки для юнацтва, заслужений працівник культури Марія Мах та ректор православної богословської академії протоієрей Ігор Швець.

  

 

 

Додаткова інформація