Участь Волинської обласної бібліотеки для юнацтва в онлайн V-му Всеукраїнському молодіжному бібліокаравані «Читай, юність!»

 

15-16 червня за ініціативою Державної бібліотеки України для юнацтва  Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва організувала в режимі онлайн V-ий Всеукраїнський молодіжний бібліокараван «Читай, юність!»

До його участі долучилося чимало бібліотек з усіх регіонів України, серед них і Волинська обласна бібліотека для юнацтва, зокрема директорка установи Алла Єфремова, заступниця директорки та провідні фахівці відділів обслуговування.

Захід розпочався з вітального слова начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА. Привітала учасників бібліокаравану Ткаченко Н. В., директорка Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва, яка пізніше модерувала захід.

Колеги-бібліотекарі цікаво представили свої доробки у експрес-презентації «Маршрутами Бібліокаравану», познайомили зі своїм регіоном у відео-візитівці «Вас вітає Миколаїв!»

Прозвучали доповіді «Просування читання: від рекомендацій ІФЛА до заходів у юнацьких бібліотеках» Сопової Т. П., заступниці директора з науково-методичної роботи ДБУ для юнацтва, та «Код читання покоління Z» Гич Г. М., кандидатки педагогічних наук, доцентки, завідувачки кафедри теорії та методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Цікавим був виступ  в.о. начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Миколаївської ОДА Іваненко О. О. «Регіональні програми підтримки книговидання». Влада підтримує бібліотеки, зокрема, надаючи фінансову допомогу місцевим авторам на видання книг за рахунок коштів обласного бюджету. Саме ці книги щорічно надходять до публічних та шкільних бібліотек згідно обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження та популяризації української книги у Миколаївській області на 2017-2021 роки.

Щорічно в області проводиться обласний конкурс «Краща Миколаївська книга», періодично виходить літературно-художній журнал.

Колеги з юнацької книгозбірні радо ділись досвідом, зокрема: «Письменники і бібліотека: грані співпраці» Бринкіс І. В., завідувачка науково-методичного відділу МОБЮ; «Інсайти агентів промоції читання: як це робимо ми» Гервасьєвої Т. М., провідна бібліотекарка відділу автоматизації бібліотечних процесів.

Цікаво налагоджена співпраця з місцевими письменниками, видавцями і це прозвучала у виступах: «Практичний досвід миколаївського книговидавця» Гудим І. О. В програмі заходу були: стрім з видавництвом «Віват» в рамках проєкту «СмакBook від УІК»; літературно-історична онлайн-толока «Гетьманська Рада» за участю Галини Запорожченко (Миколаїв), Ярослави Дегтяренко (Запоріжжя), Оксани Зененко (Херсон); творчі візитівки Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України та її членів; презентація «Різноманіття літературних родзинок» за участю різних авторів, переможців відзнак, конкурсів, премій тощо.

Печа-куча стала підсумком дводенного спілкування, особливо зацікавили «Кращі бібліотечні практики України з просування читання серед молоді». Навчання дадуть поштовх для запровадження цікавинок, новизни в нашій роботи, і ми, безумовно, творчо використаємо досвід колег: «Мрій, читай, розвивайся» Запорізької ОБЮ, «Шок як культурна стратегія» Львівської ОБЮ ім. Романа Іваничука, «ІХ обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу» в онлайн-форматі: від задуму до реалізації» Херсонської ОБЮ ім. Б. Лавреньова, «Будуємо місточки до читання: онлайн та офлайн» Житомирської ОБЮ, «ВАУ-ефект у практиках з популяризації читання» Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова, «Промоція книгочитання: кращі практики бібліотеки» Тернопільської обласної бібліотеки для молоді, «Інноваційні форми популяризації читання молоді» Сумської ОУНБ, «Книга і молодь: креативні підходи у просуванні читання» Баштанської публічної бібліотеки Миколаївської області.

Додаткова інформація