Подарунок для бібліотеки – матеріали Міжнародної наукової конференції: «Штучні голоди в Україні ХХ століття»

 

29 жовтня, в рамках відзначення заходів з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. та 85-ми роковинами цієї трагедії, Волинській обласній бібліотеці для юнацтва було подаровано цінне видання матеріали Міжнародної наукової конференції: «Штучні голоди в Україні ХХ століття». До його виходу долучилася Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса (голова Степан Кубів). Саме завдяки її ініціативі та активної участі було проведено Міжнародну наукову конференцію: «Штучні голоди в Україні ХХ століття», яка пройшла у Київському національному університеті ім. Т.Шевченка 16 травня 2018 року. Виступи, доповіді науковців, дослідників, стали основою книги обсягом більше 750 сторінок.

 

Найголовніше те, що Конференція прийняла Резолюцію, другий пункт якої звучить так: у роботі органів державної та місцевої влади, освітніх і наукових установ рекомендувати використовувати термін «Голодомор – геноцид українського народу, жертвами якого стали щонайменше 7 мільйонів загиблих». Ця цифра є дуже важлива для України, оскільки раніше, з різних причин, вважалося, що втрати України становили 3,9 мільйонів людей. Останні наукові дослідження, продемонстровані на конференції, показали – щонайменше 7 мільйонів загиблих.

Ми щиро вдячні голові Волинського «Меморіалу» в особі Олександра Жука за цінний подарунок. Книга стане для користувачів бібліотеки науково обґрунтованим джерелом знань про події штучного голоду в Україні.

Додаткова інформація