«Крути. Їх бій триває»

29 січня бібліотека для юнацтва долучилась до масштабного дійства в рамках тематичного заходу «Крути. Їх бій триває», який відбувся у приміщенні Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка.

Рівно 100-річчя минуло відтоді, як відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. 29 січня 1928 року під Крутами юні оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував тоді українську державність. Саме в цей день в Україні вшановують память юних героїв, квіту української молоді.

              «На Аскольдовій Могилі

              Поховали їх…

              Тридцять мученів-українців,

              Славних, молодих…»

                                                Павло Тичина

Працівники бібліотеки взяли участь у мистецькій експозиції«Так загартовувалася українська воля. 1918-2018.», присвяченій вшануванню пам’яті героїв Крут. Видання, представлені на книжковій виставці відтворювали картину буремної історії Української революції 1917-1920 років. Це архівні документи, дослідження, спогади очевидців, художні тексти, світлини. Великий інтерес викликали книги, художні тексти, поезії про сучасні події, адже вони розкривають палітру буремних протистоянь під час Революції Гідності та війну на Сході України.

 

 

Додаткова інформація