Волинія.Terra

 

 

 

Волинія.Terra : кн.-фантазія, кн.-спогад, створена до 5-річчя мистец. діяльності об’єднання "Куля". – Луцьк : Ініціал, 2012. – 87 c. : іл., фот.

 

 

 

 

Про сучасне мистецтво сказано багато і різного: від риторичного - «чи є мистецтво у сучасному мистецтві?», до твердження, що епатажність і самоіронія сучасного мистецтва це - закономірна реакція на кризу людини, втрату нею самобутності і духовного осердя. Утримаюся від незграбних спроб його аналізу. Як би не називались передові процеси в мистецтві – актуальними чи сучасними – головне, щоб вони були своєчасними,

Сьогодні мистецтву потрібні новіші методи, аби достукатися до людей крізь усю їхню аналітику і «продуктивне мислення», як пишуть у книгах про бізнес. Простого споглядання стає замало, це уже не достатньо сильне враження. Як на мене, всілякого роду алюзії і частка провокації у творах зачіпають за живе практично кожного, роблячи глядача співучасником мистецтва.

Відтак, і саме мистецтво стає більш відкритим, оскільки має більше шансів вплинути, розбудити, зрештою, зацікавити, При цьому воно зберігає одну зі основних своїх функцій: відображати внутрішній світ людини.

Хтось з великих казав: «Складно зіпсувати хорошу ідею поганим виконанням, а банальні ідеї не врятує і чудове виконання». Бездоганно володіючи пластичним вмінням і естетичним чуттям, художники мистецького об'єднання «Куля» намагаються не чіплятися за вже знайдені стратегії, а перебувають у постійному пошуку нових форм, естетик, образів. їх суть - не у складності.

Бути простим - саме у цьому полягає остаточна складність всякого високого художнього тексту. 

Не треба інтерпретувати роботи, представлені у цьому виданні. Бо вважаю, що ці твори не потребують інтерпретації. Вони самі із вами заговорять, і буде дуже захоплюючий діалог на чуттєво-інтуїтивному рівні. У будь-якому разі особисто для мене ці твори свою місію виконали: вразили мене як глядача, викликали живий інтерес і бажання якісно сприймати мистецтво.

Додаткова інформація