Валентина МИХАЛЬСЬКА

 

 

Михальська В. Червоне і чорне / В. Михальська. – Луцьк : Християнське життя, 2003. – 48 с.: іл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Валентина Михальська

Народилася в селі Хворостів Любомльського району. В 1971 році Валя пішла в перший клас Хворостівської середньої школи, але через погіршення стану здоров'я батьки змушені були відвезти її в Костопільську школу-інтернат, що в Рів­ненській області.

В 1976 році через важку недугу перестала ходити і була ви­мушена припинити навчання і повернутись в рідне село. Ма­лювати почала в 1985 році. У творчому доробку Валентини Михальської - понад 800 робіт. Працює художниця в основ­ному акварельними фарбами, проте багато творів виконані пастеллю, кольоровими олівцями, олійними фарбами, у техніці туш-перо. Всі ці різноманітні техніки художниця вмі­ло використовує у написанні пейзажів, натюрмортів, порт­ретів, іконопису, монотипій, книжковій ілюстрації.

З 1.03.1995 року працює вчителем образотворчого мистецтва для проведення індивідуального часу в Хворостівській ЗОШ І-ІІІ ст.

В 1991 році в м. Луцьку відбулася перша персональна вистав­ка Валентини Михальської.

В 1994 році художниця стала першим лауреатом обласної мистецької премії ім. Й. Кондзелевича.

Валентина Михальська брала участь у III міжнародній Виставці інвалідів, що проходила в м. Люблін (Республіка Польща), а також у 16 та 17 міжнародних конкурсах «Премія Миру», що відбулися в Італії.

Брала участь у міжнародних конкурсах екслібрису, присвя­чених Леонардо да Вінчі і Данте Аліг'єрі в Італії.

В 1998 році була видана збірка поезій А. Махонюка «Дощу мелодія блакитна» з графічними ілюстраціями Валентини Михальської. В 1999 році вийшла збірка поезій Євгенії Лещук «Вершина», проілюстрована частково художницею.

В 2000 році побачила світ дитяча книга Миколи Онуфрійчука «Загадайлівка» з кольоровими ілюстраціями художниці.

В 2002 році була перевидана казка «Лелія» Лесі Українки, проілюстрована Валентиною Михальською.

Також у 2002 році вийшла з друку дитяча книжка-розмальовка Анатолія Карп'юка «Малювала киця хатку» з ілюст­раціями художниці.

В 2003 році вийшли з друку ще дві книжечки, проілюстро­вані Валею Михальською: книжка-розмальовка «На подвір'ї у бабусі» Юлії Костюкевич і вірші для дітей Лесі Українки «Вишеньки-черешеньки».

В 2003 р. на Волині заснована обласна мистецька премія ім. Валентини Михальської.

В 2003 р. художниця брала участь у міжнародному конкурсі екслібристів присвяченому Лесі Українці та родині Косачів.

Додаткова інформація