До ювілею письменниці-модерністки Габріелі Запольської

27 березня відділом краєзнавства проведено літературну годину «Ніде моя душа не жила так повно, як на Волині», приурочену 160-річчю від дня народження польської письменниці, для студентів Волинського коледжу Національного університету харчових технологій.

Ця донька  шляхтича своєю ексцентричною поведінкою не раз змушувала хвилюватись уми своїх сучасників. Її бурхливе життя – це ненаписаний роман, насичений любовними інтригами і жагою до самовираження в творчості. Вона мала багато захоплень: працювала як професійна актриса, письменниця, займалась  творчістю, шила вбрання для ляльок власників львівських магазинів.

На заході були присутні віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща Анна Бабяк-Овад та Світлана Зінчук, керівник громадської організації – Волинська спілка вчителів-полоністів України імені Габріелі Запольської. Вони підкреслили важливість і значимість цієї постаті в українсько-польських культурних зв’язках та наголосили на подальшій співпраці з бібліотекою у справі вшанування видатних поляків, адже це вже не вперше бібліотека пошановує відомих особистостей літератури сусідньої держави.

Захід доповнювали вдало підібрані світлини, уривки з постановок художніх фільмів та театралізованих вистав, буктрейлер за  книгою Габріелі Запольської «Малашка».

Присутні та користувачі матимуть змогу до 29 березня ознайомитися з фотодокументальною виставкою «Габріеля Запольська і Волинь», організованою Генеральним Консульством. 

Ця зустріч ніби маленька часточка шани до імені опоетизованого, легендарного і довгий час замовчуваного, нашої землячки-волинянки,  і славної дочки польського народу. 

 

Більше фото тут

Додаткова інформація