Помилка
  • JUser::_load: не можу завантажити користувача з ID: 140

10 рецептів лікування художньою літературою

10 рецептів лікування художньою літературою

21 грудня вчителі української мови та літератури, слухачі ВІППО, були запрошені в імпровізоване «Бібліокафе» книгозбірні, щоби дізнатися рецепти лікування художньою літературою. Вони мали змогу перегорнути сторінки книг, що гоять душу.

Справді, дивовижний лікувальний вплив книг відомий здавна. Ще Нестор у Лаврентіївському літописі (1037 р.) зазначав: «...книги є глибина, бо самі в печалі втішаємося». Відголоском цього твердження стала фраза відомого київського бібліотекаря П. Должикова: «...кабінет для читання – аптека для душі». Лікування читанням входить, як одна з ланок, в систему психотерапії. Великий терапевт XIX ст. І. Дядьковський у своєму підручнику «Загальна терапія» (1836 р.) назвав читання одним із засобів медицини.

Коли ви занудьгуєте або зрозумієте, що заплуталися у власних почуттях, візьміть в руки хорошу книгу. Іноді вас так захоплює сюжет, що ви забуваєте про все на світі; іноді, під впливом чаруючому ритму чудової прози, самі не помічаєте, як заспокоюєтеся; іноді з подивом виявляєте, що у героя роману – ті ж проблеми, що і у вас, і з його допомогою знаходите для них нетривіальне рішення. У будь-якому випадку літературні твори переносять вас в іншу реальність, дозволяють поглянути на світ з іншого ракурсу. Занурившись в перипетії тієї чи іншої вигаданої історії, ви дивитеся очима її персонажів, торкаєтеся до того, до чого торкаються вони, і чуєте те, що чують вони. І хоча ви впевнені, що сидите на дивані у себе у вітальні, якась частина вашої суті – ваші думки, почуття, переживання – переносяться в інше місце.

Гості «Бібліокафе» ділилися власними рецептами лікування творами художньої літератури, зокрема української сучасної, розмірковували за якими критеріями  варто відбирати книги для читання. Адже добрі книжки можуть надихати, змінювати життя, можуть створювати милий затишок у серці, відчуття безмежної доброти і краси.

А на закінчення переглянули мультимедійний показ стильних предметів жіночого гардеробу, створених під враженням від різних творів художньої літератури. Тому, що речі, які свідчать про любов до читання, ніколи не втрачають актуальності і не виходять з моди. Тренд будь-якого часу року – бібліофіл!

Додаткова інформація