Історична година «Козацький ватажок – Северин Наливайко»

22 листопада 2016 року в читальному залі бібліотеки працівниками відділу краєзнавства була проведена історична година «Козацький ватажок – Северин Наливайко».

Студенти волинських навчальних закладів: технікуму Національного університету харчових технологій, Східноєвропейського національного університету, Луцьких інституту розвитку людини Університету «Україна» та центру професійно-технічної освіти ознайомитися з постаттю цього лицаря українського духу. В історії не лише Волині, а й усієї України Северин (Семерій, Семен) Наливайко – особа легендарна з дещо загадковим відтінком. А в народній пам’яті віків він – герой боротьби за православну віру і волю народу українського.

Образ Наливайка, як приклад лицарства, козацької звитяги, незламної волі, безстрашності та хоробрості, військової майстерності, хвилював уми різних поетів, художників. Таємницю цього славного українця нерозгадана й досі. Присутні мали змогу побачити інсценізовану легенду про Северина Наливайка, почути вірші Миколи Вінграновського, Степана Бабія, Василя Ярмуша, послухати думу (відеосюжет) у виконанні кобзаря Тараса Силенка, переглянути уривки з фільмів «Лихі Отамани. Северин Наливайко», «Северин Наливайко – героїчний гетьман», «Золоте стремено – Зоряний час козацтва», «Козацька звитяга», «Вогнем і мечем». Урочистості заходу надав перегляд відеокліпу на пісню «Гей, ви, браття козаченьки. Українська народна пісня» у виконанні державного академічного волинського народного хору.

Присутні поринули в буремну епоху ХVIстоліття, познайомитися з її діячами (противниками і союзниками Северина Наливайка). На слайдах ожили Василь Костянтин Острозький – вельможний православний магнат, некоронований король Польщі, Станіслав Жолкевський, який в той час керував воєнними діями армії Речі Посполитої і власне сам Северин Наливайко. 

Ми шануємо його, як славетного земляка. Чимало своїх бойових подвигів він здійснив на території історичної Волині. Героїчна смерть Северина Наливайка від рук ката у Варшаві, його жертовність залишились у народних легендах та пам’яті народу.

 

Більше фото на Facebook

Додаткова інформація