Засідання кіноклубу медіа-просвіти Docudays UA «На волі 2»

27 квітня у загальноосвітній школі I-III ступенів №17 міста Луцька відбувся просвітницький західзасідання кіноклубу медіа-просвіти Docudays UA «На волі 2», який функціонує на базі нашої книгозбірні. Під час заходу відбулася демонстрація та подальше обговорення документального фільму про права людини «Мир» режисера Сергія Лисенка. П’ять місяців у самообороні київського Майдану, два місяці в Національній гвардії, потім ротація – таким був 2014 рік для Мирослава Гая – головного героя фільму.

Говорили про війну і про наших Героїв, про те які права людини порушуються зараз на сході України, про міжнародне право. Дискутували про питання відповідальності держав та індивідуальної відповідальності за порушення прав людини, котрі неминуче супроводжують війни.

В обговоренні взяв участь військовий священик ієромонах Макарій (Дядюсь), який на власні очі бачив та знає про події, які демонструються у фільмі. Він розповів учням про свій шлях і участь у збройному конфлікті на сході України, звернув їх увагу на те, в яких умовах живе мирне населення на тимчасово окупованій території, на постійні порушення їхніх прав, на права наших військових та дієві механізми їх захисту. На завершення обговорення капелан Макарій закликав присутніх до підтримки українських військових, які повертаються до своїх домівок, до терпимості і єдності, адже те що зараз відбувається на сході нашої держави стосується кожного українця. 

Захід відбувся в рамках занять школи правових знань «Уроки права – уроки життя».

Додаткова інформація