Лицар краси й добра

Найпоетичніший місяць року (адже, певно, невипадково саме 21 березня людство відзначає Всесвітній день поезії) подарував нам 120 років тому людину великого та щедрого таланту, лицаря краси й добра, митця-інтелектуала, ученого, перекладача і, звісно ж, чудового лірика Максима Тадейовича Рильського. Хто з нас в грайливому дитинстві не декламував його «білі мухи налетіли…», а в мрійливій юності не зачаровувався ніжним смутком доспілих яблук, од котрих:

«…тепер на серці щось тремтить і грає,

як тремтить на сонці гілка золота».

І, звісно ж, його вражаюча мудрість про два крила людського щастя «троянди й виноград – красиве і корисне», істинність котрої усвідомлюєш значно пізніше, ніж похапцем засвоюєш на шкільних уроках. А ще ж оте його, наче просте, та завше актуальне:

«Як парость виноградної лози,

Плекайте мову. Пильно й ненастанно

Політь бурян. Чистіша від сльози

Вона хай буде…»

Слова, котрі легко запам’ятовуються, невимушено беруть у полон і вже не залишають тебе ніколи, аби в якийсь потрібний саме тобі момент життя вигулькнути із потаємних закапелків душі аби підтримати, розрадити чи підбадьорити. 

Усе це він, поет, громадянин, патріот та одчайдушний життєлюб Максим Рильський, котрого ми шануємо та любимо крізь призму нашого неспокійного сьогодення і чергову дату з пузатим нуликом у кінці відзначили в стінах нашої бібліотеки в приємній компанії учнів та наставників Волинського обласного ліцею з посиленою військовою та фізичною підготовкою 19 березня, у день його уродин. І поезією гарною насолодились, і відео доречне переглянули, і щось нове для себе дізнались. Та й розійшлись на високій ноті та з превеликим бажанням жити, творити, любити, надихнувшись теплими та щирими словами поета. Ну, хоча б такими: «Якщо ти хочеш зробити щось погане, сім разів подумай – і не зроби, а добро роби не думаючи». 

Додаткова інформація