Листопад 2014

 


26 листопада працівники відділу читальних залів нашої книгозбірні спільно з вихованцями Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою провели літературно-музичний вечір «Горьована путь Остапа Вишні». Так. Саме горьована. Бо на долю гумориста випали найтрагічніші події ХХ століття: революція, дві війни, терор кривавої диктатури Сталіна. Відбув жахливу «десятирічку» у найвіддаленішому концтаборі НКВД. Але ніщо не змогло знищити великий талант Остапа Вишні, не завадило йому стати королем гумору. «Ніколи не сміявся без любові…» - записав письменник у своєму щоденнику. Це не просто слова – таким було творче кредо всіма улюбленого майстра сміху. 

Розповідь про життєвий та творчий шлях письменника супроводжувалась уривками з фільмів «Із житія Остапа Вишні», «Невідоме з історії: Остап Вишня», «Остап Вишня»  духовно-просвітницького телеканалу «Глас», слайдами. Яскравий колорит вишневих усмішок майстерно та артистично передали виконавці імпровізованих сценок за творами гумориста: «Чухраїнці», «Вишневі усмішки закордонні», «Чудака, їй-Богу!», «Вепр» та інші,  за що отримали  бурхливі оплески глядачів. Не менше захоплення викликали українські народні пісні, виконані чарівними вихованками ліцею. 


З 25 листопада виставкову стіну нашої читальної зали прикрашатимуть роботи волинської художниці Світлани Костукевич. На відкриття виставки та на зустріч з мисткинею завітали студенти та викладачі Волинського державного училища культури і мистецв ім. І. Ф. Стравінського з відділення «Образотворче мистецтво». Пані Світлана вела розмову з майбутніми молодими художниками про свій шлях у мистецтві, про своє бачення світу, про техніку акварелі, якою написані більшість з виставлених робіт. Це були цікаві діалоги зі студентством. До кожної роботи підходили студенти, викладачі. Запитували пані Світлану про технічні нюанси виконання робіт, згадували своє, жартували і… пили чай з канапками та цукерками. Бо «тільки зрілий художник має бути голодним, а ті, які тільки цьому вчаться, мають підкріпитися»,– так жартувала наша гостя. Запрошуємо всіх читачів, всіх друзів нашої бібліотеки подивитись роботи Світлани Костукевич а, можливо, і придбати. Її квіти – це радість, спокій і щастя. Чого всім українцям сьогодні так бракує. Але ми – оптимісти. Бо тільки краса і любов рятують цей світ! Слава Україні і слава тим людям, які роблять цей світ кращим!


Для наших прабабусь і бабусь хрест, молитва, великодня крашанка, як і рушник, вогонь, обручка, пучечок зілля, повязаного навхрест, були не просто предметами, а знаками добра, заступниками від нещасть –  оберегами.

Оберегів у нашого народу існує дуже багато. Одні повязані з конкретними життєвими ситуаціями, обрядами, ритуалами. Інші супроводжують людину постійно від народження чи, принаймі, від певного часу в її житті, до смерті.

Пізнати ці народні скарби учням 7-го класу ЗОШ №25 допоміг захоплюючий народознавчий екскурс «Оберіг – від слова «берегти», який був проведений 19 листопада в читальному залі бібліотеки. 

Школярі не тільки дізнались про українські магічні засоби, які охороняють людину та її найближче оточення від усілякої небезпеки, притягують різноманітні блага, але й мали змогу виготовити власноруч один з особливих українських оберегів – ляльку-мотанку. Допомогла їм в цьому провідний бібліотекар книгозбірні Коба Оксана.


Це – не постановочне фото під назвою «Відвідування бібліотеки». Це – наші будні, наша робота, наша праця і наше юнацтво. Студенти, курсанти, учні пишуть контрольні, курсові, дипломні роботи, реферати, самостійно опрацьовують гори інформації, яку ми фіксуємо, зберігаємо, каталогізуємо в довідковому апараті бібліотеки, з якої порохи здмухуєм і який так активно використовують студенти, учні, вчителі. До їх послуг – оптимально розкриті теми в базі даних бібліотеки, правильний опис джерел, використаних в списку літератури, оперативність в їх пошуку у всіх відділах обслуговування. Працівники інформаційно-бібліографічного відділу завжди допоможуть у самостійному доборі документів або складуть бібліографічні списки джерел на замовлення. До послуг всіх користувачів як традиційні каталоги, так і електронні. Заходьте, питайте, шукайте і знаходьте! А ми всім нашим читачам завжди – у поміч!

 

   


Яка цьогоріч сонячна, тепла, без тієї волинської багнюки і вологості осінь! Ми, як знали – запланували на теперішню пору згадати разом з нашим читаючим юнацтвом, що у нас на Волині таки є поети, таланти, спроможні поетичними образами розчулити серця, замилуватись золотом осені. Тому в рамках проекту «Літературні читання» ми пропонували читати пейзажну лірику волинських авторів про осінь на вулицях міста. Декламували вірші перехожі, продавці в магазинах, студенти-майбутні режисери Волинського державного училища культури і мистецтв ім. І.Ф. Стравінського. Бібліотекарі виходили «в люди», заставляючи багатьох згадувати, що окрім комп’ютерів є книга та бібліотека, що окрім газет та детективів є гарна, достойна поезія, що, виявляється, вони мало знають письменників Волині і не цікавились їх творами, особливо поетичними.

          

 

Додаткова інформація