Народознавча мандрівка «Вишиванка, мов долі моєї цвіт»

16 травня, в День вишиванки в Україні, у читальній залі нашої бібліотеки відбулась народознавча мандрівка «Вишиванка, мов долі моєї цвіт» для студентів Луцького центру професійно-технічної освіти. Під час мандрівки слухачі знайомились та вивчали український етнічний бренд – вишивку.

Вишиванка – чи то вишита сорочка, це для українця не лише одяг, не лише вбрання, яке вдягається у найважливіші дні життя або на свята, це символ приналежності до роду та нації, ознака українськості. У наш час вишиванка ще й один з символів, за яким вирізняється українець у багатомірному, багатовбраному глобалізованому світі. Одягнути вишиванку – це тільки півсправи, бо лише дізнавшись історію її творення, носіння нашими предками, який смисл закладений в орнаменті, особливому для кожного регіону України, можна зрозуміти, що означає вишите вбрання, можна назвати себе справжнім українцем.

Присутні на заході переглянули яскраві та пізнавальні слайди та відео про долю вишивки. Розкрити різноманітну палітру вишиваних робіт, історію та мистецтво української вишивки допомогла етнографічна виставка книг, яскравих альбомів «Вічна пісня барв і кольорів», на якій представлені видання з фонду бібліотеки.

Тож бережіть своє, українське, яке належить нам з діда-прадіда, є неоціненим оберегом історичної пам’яті, духовною скарбницею з бабусиної скрині, і носіть на долю і щастя. Вишиванка – це наш національний оберіг і наш український космос…

Додаткова інформація