«Новели законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству»

24 травня в читальному залі бібліотеки відбулася інформаційна зустріч, тренінг про протидію домашнього насильства, організована ГО «Велес+», Луцьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Волинською обласною бібліотекою для юнацтва. Модератором тренінгу виступив правозахисник, голова правління громадської організації «Велес +» Віктор Вальчук. В ній взяли участь керівники і працівники Регіонального та Луцького місцевого центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, представниками управління юстиції, різних підрозділів поліції, управлінь освіти, соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради, центру зайнятості та бібліотекарі.

Тема актуальна і особливо значима, адже статистика випадків домашнього насильства на жаль не зменшується, і в кожному випадку це людські долі. Тому ведучий акцентував увагу присутніх на передумовах та причинах домашнього насильства, розвіяв міфи і стереотипи, пов’язані з цим явищем, навів вражаючу статистику, розтлумачив ряд понять, а також окреслив дієві механізми протидії насильству у сім’ях.

Інспекторка Патрульної поліції Ольга Шмігель навела приклади випадків зі служби та наголосила, що лише з початку цього року на службу 102 надійшло більше 750 повідомлень про насильство в сім’ї, близько 220 – про сімейні сварки, близько 230 – про нанесення тілесних ушкоджень членами сім’ї. За вчинення домашнього насильства (стаття 173-2 КУпАП) від початку року оформлено понад 160 адмінматеріалів поліцейськими різних підрозділів.

Учасники тренінгу ознайомились із усталеними нормами та новелами в законодавстві, якими потрібно оперувати з метою ефективної протидії домашньому насильству.

Заключним етапом навчання стало обговорення порушених питань та внесення пропозицій щодо подальшої взаємодії різних служб та відомств задля припинення подібних правопорушень.

На основі підсумків тренінгу та у співпраці з партнерами, у тому числі з системою БПД, громадською організацією «Велес +» буде підготовлено та проведено ряд навчань щодо впровадження практичних механізмів захисту громадян від насильства у сім’ї.

Цей захід перший, проте не останній. Усі присутні висловили необхідність в постійних зустрічах у форматі круглих столів, семінарів, тренінгів тощо. Сьогоднішній захід показав, що можна не чекаючи вказівок, розпоряджень і т.д., самим формувати місцеву взаємодію в сфері запобігання та протидії домашнього насильства. Головне наше спільне завдання – це систематичне інформування населення про проблему, про механізми захисту та види допомоги.

Довідково:

Єдиний телефон системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних і стаціонарних телефонів).

Безкоштовна національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства: 0-800-500-335 (зі стаціонарного), або: 116-123 (з мобільного).

Національна дитяча «гаряча» лінія: 0-800-500-225 (зі стаціонарного), або: 116-111 (з мобільного).

Додаткова інформація