29.01.15

29 січня 2015 року в читальній залі бібліотеки в рамках угоди про співпрацю з Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти відбулося засідання за круглим столом за участю працівників книгозбірні та вчителів музичного мистецтва та художньої культури шкіл області. На ньому розглядались важливі аспекти життєвого та творчого шляху видатного польського композитора зі світовим імям Фридерика Шопена. Модератором заходу була методист відділу виховної роботи інституту Червінська Наталія Леонтіївна.

Про важливість вивчення творчості композитора в загальноосвітньому навчальному закладі наголосили вчителі-методисти Семенюк Л. М (Рожищенська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2) та Романюк О. О., заслужений вчитель України (Луцька гімназія №14).

Учасники круглого столу обмінялись досвідом роботи у вивченні творчості майстра фортепіанної музики, висловили думку, що його твори завжди хвилюватимуть серця слухачів, даруватимуть радість та натхнення, примножуватимуть та збагачуватимуть духовний світ кожного, хто відкриє їх для себе.

Під час літературно-музичної композиції «Небесний геній гармонії» (до відзначення 205-ої річниці від дня народження композитора) присутні слухали та насолоджувались музикою, перевіреною часом, яка пробуджує чисті та світлі почуття, торкається найчутливіших струн серця. Ведучими заходу були працівники обласної бібліотеки для юнацтва Тананайко Л. М. та Фрадинська Л. В.

Присутні переглянули видання, з якими їх ознайомила завідувач науково-методичного відділу Прийма К. А. Книги та періодика, які пропонує бібліотека, можуть стати великою підмогою у викладанні предметів музичного мистецтва та художньої культури. Використавши їх, вчитель на уроці має змогу допомогти школярам зорієнтуватись у світі музики, вибрати справді високохудожні твори мистецтва, адже це має неабиякий вплив на збагачення почуттів учнів, формування їх естетичного смаку. Педагоги області під час спілкування дізнались про послуги, які надає книгозбірня, зокрема з використання документних та інформаційних ресурсів за допомогою електронної бібліографічної бази даних, дистанційної форми обслуговування віддаленого користувача. Особливий акцент зроблено на ознайомленні учасників засідання з вимогами до бібліографічного супроводу (складання списків літератури) згідно з ДТСУ ГОСТ 7.1:2006 при написанні методичних доробок.

 

Педагоги висловили слова вдячності організаторам та учасникам заходу.

Додаткова інформація