Грудень 2014

22 грудня у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка відбулася  музична вистава «Снігова королева», в рамках благодійного проекту «Творчість заради життя» Волинської обласної бібліотеки для юнацтва. Мета якого благодійність – збір коштів на допомогу дітям-пацієнтам онкогематологічного відділення Волинської обласної дитячої лікарні.

Присутні поринули у новорічну казку разом з вихованцями StudioN.Zh., балетної студії «Жизель», художніми гімнастами з КЗ ДЮСШ №2, юними акробатами з ДЮСШ №1, учасниками ансамблю бального танцю «Феєрія» ЗОШ №13, учасниками зразкового ансамблю бального танцю «Лілея» ЛЗШ №11-колегіум та танцювального колективу «ONEWAY» Маяківського НВК «ЗОШ-інтернат, лінгвістичний ліцей».



18 грудня о 14 годині у відділі читальних залів відбулася година спілкування «Усміхніться світу, і він усміхнеться у відповідь», на якій студенти Луцького технічного коледжу розмірковували про безцінність та унікальність людського життя. Життя є дар і, як людина зуміє ним розпорядитися – залежить від неї самої. Присутні висловлювали власні думки та особисте бачення таких важливих для кожного питань: як обрати життєві цінності, як не потрапити в полон шкідливих звичок, що означає бути здоровим, як вести здоровий спосіб життя, тощо… Вихованцям коледжу були запропоновані тести, рольові ігри, відеопрезентація сайтів на тему «Здоровим і щасливим бути – модно!», цікаві відеосюжети, добірка сучасних видань з психології, мотивації, розвитку особистості.

   На завершення розмови і як підсумок зустрічі прозвучали Заповіді Матері Терези, основна ідея яких – твори добро, будуй, прагни та досягай успіху, будь чесним і відвертим, допомагай, ділись найкращим і будь щасливим!!!


До 75-ої річниці утворення Волинської області працівники краєзнавчого відділу 11 грудня запросили на перегляд документального фільму «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941років» та зустріч з автором книг «Вірити занадто боляче» і «Золотий вересень без золота», головним редактором часопису «Волинська газета», журналістом Володимиром Данилюком слухачів Волинського обласного військового ліцею. Гість бібліотеки щиро говорив про те, що ці події принесли мешканцям новоутвореної області? Засилля каральної системи НКВД, масовий терор, розкуркулення, заслання сотень тисяч українців на Сибір, знищення цвіту місцевого українського населення  інтелігенції, духовенства. Як стверджують історики, демографічні, соціальні, економічні та інші наслідки цих злочинних дій відчутні і дотепер.


10 грудня 2014 року працівники відділу краєзнавства нашої книгозбірні спільно зі студентами Волинського технікуму Національного університету харчових технологій провели історичну годину, присвячену 390-річчю написанню «Статуту шкільного» Луцького Хрестовоздвиженського братства.

Присутні на заході користувачі нашої бібліотеки ознайомились з історією заснування не лише Луцького Хрестовоздвиженського, а й інших братств на теренах історичної Волині, які стали захисниками православ’я і українства. На слайдах ожили і такі відомі постаті, як Галшка Гулевичівна – меценат і фундаторка Києво-Могилянської академії і Луцького братства, Данило Братковський – луцький братчик, автор сатиричної книги «Світ, розглянутий по частинах», страчений за участь в антипольському повстанні під проводом Семена Палія, Йов Кондзелевич – відомий іконописець, ігумен Луцького Хрестовоздвиженського братства (були продемонстровані слайди із зображенням ікон, написаних цим талановитим митцем). Читачі ознайомилися також власне із самим Статутом Луцького братства, який регламентував, кажучи сучасною мовою, навчально-виховний процес братської школи. Запрошений на історичну годину голова Волинського Крайового Братства імені Святого Апостола Андрія Первозванного, Почесний громадянин міста Луцька, письменник та громадський діяч Андрій Іванович Бондарчук розповів про нинішній стан братства, про створення і роботу Музею братства, проблеми цієї громадської організації на сучасному етапі.



14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС – людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року. Ця пам'ятна дата була затверджена указом президента України 10 листопада 2006 року.

Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Зараз цю подію багато хто називає просто днем ліквідатора. Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції.

Додаткова інформація