«Літо з бібліотекою»

Книжкові

Джунглі

обіцяють

захоплююче

літо…

 Напевне, зовсім невипадково, що перші по-справжньому теплі сонячні дні співпали з початком роботи літніх шкільних таборів, і, майже водночас, стартував наш розумний та веселий проект «Літо з бібліотекою». Отже, пора обіцяє бути гарячою та активною. Навіть коли примхливе сонечко ненадовго сховається за хмаринку, а сама хмаринка раптом надумає завередувати дощем, нашого гарного настрою такі дрібнички аніскілечки не зіпсують. Тим більше, що і від палючої спеки, і від сердитої зливи завше можна знайти порятунок у наших мудрих та привітних Книжкових Джунглях. І знаходяться вони не десь там в тридевятому царстві, а в самісінькому серці нашого з вами рідного міста, в старовинних стінах нашої улюбленої Волинської обласної бібліотеки для юнацтва. І придумали ми для вас стільки усіляких приємних та корисних цікавинок, що занудьгувати вам тут аж ніяк не вдасться. Буде лише море позитиву, каскад яскравих емоцій, водоспад сюрпризів і безліч хвиль щирого сміху…

 Першими ластівками, котрі мали нагоду переконатися в цьому, були хлопчики та дівчатка з літнього табору спеціалізованої школи №1 міста Луцька, котрі 2-го червня галасливою юрбою завітали до нас, аби відкрити разом з нами черговий сезон традиційного змістовного дозвілля. І розпочали ми його цьогоріч зі знаменитої «Книги джунглів» Редьярда Кіплінга. Чому саме з неї? Ну, по-перше, літературному татусеві Мауглі; Рікі-Тікі-Таві; допитливого Слоненяти; Кішки, котра любить гуляти сама по собі та багатьох інших улюблених наших персонажів, 30 грудня 150 років від дня народження. По-друге, тема любові до живої природи та оточуючого нас прекрасного та чарівного світу є завше актуальною. По-третє, це просто цікаве, захоплююче, наповнене інтригуючим сюжетом та дивовижними пригодами, читання. І не тільки читання, бо герої творів Р. Кіплінга не раз вабили до себе режисерів, операторів, художників, акторів, - і завше ті сценічні та екранні постановки мали незмінний успіх у глядача. Один тільки сюжет про вихованого вовчою зграєю хлопчика Мауглі має вже кілька мультиплікаційних варіантів, кожен з яких більш чи менш наближений до оригінальної версії. Але, безумовно, що всі вони по своєму цікаві; кожен має якусь свою особливу фішку і своїх палких шанувальників. Отож, ми й мали гарний привід проглянути уривки з усіх отих екранізацій та опісля поділитися враженнями від побаченого, трішки посперечатися, взяти участь у вікторині, а, головне, отримати непідробну насолоду і від перегляду, і від взаємного спілкування. Час за таким привабливим заняттям проминув геть непомітно і розлучатись нам з такими кмітливими дітлахами зовсім не хотілось. Втім, сподіваємось, вони ще не раз увійдуть до наших таємничих книжкових джунглів, і не обмежаться одним лише кінозалом з коментованими відеопереглядами не тільки мультиплікаційних фільмів.

 Адже «Літо з бібліотекою» щедро насичене спектром креактивних ідей. Хоча й ті ж самі мультики можна не лише дивитися, але й створювати їх самостійно. Спочатку вигадати надзвичайну історію, написати під ту історію власний сценарій, змайструвати декорації та героїв; потім все те скомпонувати та від фільмувати, спробувавши себе водночас і в ролі сценариста, і лялькаря, і режисера, і оператора. Це не тільки вельми захопливе та розвиваюче заняття, а й класна терапія для гамування пошарпаних навчальним процесом та особистими негараздами нервів. Отже, якщо є у тому потреба, то в наших мудрих джунглях вам допоможуть створити свій перший унікальний шедевр.

 До речі, це стосується не тільки мультиків, бо на наших майстер-класах в рамках проекту «На-вчись», для нелінивих рук завше знайдеться цікавий матеріал для творчої роботи. Простір для фантазії практично необмежений. Майструвати можна і ляльки-мотанки, і обереги для дому, і квіти та метеликів з органзи, і прикольні та модні фенічки з стрічечок… Аби лише було бажання творити, а зреалізувати себе у цьому відчайдушному пориві ми вам надамо можливість.

 Ну і, звичайно, яке ж може бути дозвілля в книжкових джунглях без самих книг? Якось воно не авжеж. Тому й функціонує у нас бюро літературних новинок, де кожен наш відвідувач має змогу ознайомитись з найсвіжішим вітчизняним та зарубіжним продуктом в царині красного письма, продегустувати його і, врешті, підібрати виключно для себе щось ексклюзивне, добре, розумне, надихаюче… Таке, що здатне збурити уяву та розпалити апетит до подальшого вдумливого поглинання з невичерпних скарбниць ЇЇ ВЕЛИЧНОСТІ ЛІТЕРАТУРИ. І, можливо, саме цього літа станеться маленьке чудо і хтось з вас набуде цієї вельми красивої та корисної звички – звички читати хороші книги. Не майте жодного сумніву: ми залюбки підтримаємо вас у цьому гарному починанні. Навіть почитаємо разом з вами вголос. Передбачена у нас і така забава для завше юних у душі книголюбів-патріотів: «Будь сучасним! Читай українське!»

 Отож, запрошуємо усіх охочих поблукати нашими Книжковими Джунглями і відшукати в них щось втішне, поживне, драйвове, мудре, вічнеJ

Додаткова інформація