На честь відзнаки Дня Європи в Україні

На честь відзнаки Дня Європи в Україні в читальній залі книгозбірні 18 травня о 15.00 відбувся відеокруїз «Незнайома Європа. Цікаво про міста» для студентів Луцького коледжу рекреаційних технологій та права.

Це свято відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня. На сьогодні 28 націй об’єдналися заради створення стабільності та безпеки. Україна – єдина держава, що не є членом ЄС, у якій на державному рівні відзначається День Європи щорічно у третю суботу травня.

Цього року святкування набуло нового, вагомого змісту. Ми для себе відкриваємо Європу як чарівну, дивовижну частину світу, яка на порівняно невеликій території об’єднала найрізноманітніші культури та національності. Її багатюща історія пов’язана з визначними подіями та величезною кількістю неймовірних та цікавих фактів.

Якщо Європа – німфа

Тоді Неаполь – її яскраво-сині очі,

Варшава – серце.

Севастополь і Азов,

Петербург, Мітава, Одеса –

Колюче терня під її ногами.

Париж – це голова,

Лондон – комірець жорстокий,

А Рим – опліччя.

Юліуш Словацький

Під час віртуального круїзу присутні подорожували древніми Афінами, епохальним Берліном, надійним Берном, класичною Веною, колоритним Копенгагеном, елегантним Парижем, суворим Лондоном, вічним Римом та іншими надзвичайними містами Європи. Мали змогу побувати Ніцці карнавалі, який відбувається на блакитному березі.

Студенти коледжу приємно здивували своїми правильними відповідями на питання вікторини: «Як ми знаємо Європу». Глибше пізнати історію, побут, традиції, звичаї країн, наших сусідів, допомогли матеріали виставки літератури «Моє європейське майбутнє».

«Моя любов до Вітчизни не примушує мене заплющувати очі на досягнення іноземців. Навпаки, я намагаюся збагатити мою країну скарбами, здобутими не з її надр», – так сказав Вольтер, і всі присутні погодитися з цією думкою. Любов до Батьківщини заставляє нас рухатися вперед і постійно пізнавати світ, щоб змінюватися.

Додаткова інформація