Вечір пам’яті до 70-річчя від Дня Перемоги над нацизмом «Перемога 1945 року: свято зі сльозами на очах»

Захід, який відбувся 7 травня 2015 року у читальній залі Волинської обласної бібліотеки для юнацтва, – це лише маленька часточка великої пошани полеглим. Напевно жодна подія вже минулого століття не залишила такого глибокого сліду в памяті, в душах людських, як Друга світова війна, війна небувалих масштабів. Вона розколола не тільки світ, а й майже все буремне ХХ століття на три епохи: довоєнну, воєнну і повоєнну. Україні судилося сповна винести на собі тягар війни і покласти на вівтар Перемоги цвіт свого народу. Незабутні важкі спомини, незліченні втрати та неймовірні страждання кожної сім’ї, кожної людини болем відгукуються у наших серцях. Не щезне в памяті людській, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія.

Учні 10 класу Луцької спеціалізованої школи №1 згадали тривалий та важкий шлях до Перемоги. Жахливі факти, адже за кожною цифрою доля полеглих в боях чоловіків, батьків та дітей, закатованих в катівнях та концтаборах полонених, дітей та жінок – лавина горя і сліз, що не висохли і досі…

Юнаки та дівчатка віддали шану пам’яті воїнам-переможцям, партизанам, підпільникам, воїнам УПА, трудівникам тилу, усім, хто не щадив життя в ім’я Перемоги.

На зустрічі звучали проникливі вірші, пісні про війну, демонструвалися  вражаючі кадри документальної хроніки, уривки художніх фільмів, емоційні відеоролики.

         У день голубого квітучого маю

         До тебе, людино, звертаюсь, волаю.

         Залиш на хвилинку щоденні турботи,

         З собою побуть у глибокій скорботі.

         Згадай чоловіка, товариша, брата,

         Дружину, сестру чи посивілу матір.

         Усіх, хто кував перемогу й загинув

         За тебе, за мене, за всю Батьківщину

         Згадай їх усіх, замордованих, вбитих,

         І гідно живи їх життям недожитим. 

                                                Ф. Малицький 

Додаткова інформація