Помилка
  • JUser::_load: не можу завантажити користувача з ID: 61

Березень 2017

 Інтерактивний семінар для вчителів англійської мови 

 

31 березня в читальних залах книгозбірні відбувся інтерактивний семінар для вчителів англійської мови шкіл Луцького району. Вони змогли ознайомитись з документними та бібліографічними ресурсами книгозбірні на допомогу викладачам іноземних мов. Великий інтерес викликав виступ та презентації амбасадора програми «eTwinning» у Волинській та Рівненській областях на тему: «Практична технологія – з «eTwinning» на уроках англійської мови». Досвідом використання музики на уроках англійської мови поділилася волонтер Корпусу Миру Кейт Фіцджеральд, яка допомагає вивчати мову Ернеста Хемінгуея та Джека Лондона маленьким школярам із села Воютин Луцького району.

 


Народознавча мандрівка

«У вишивках, як у піснях – душа народу» 

 

31 березня у нашій книгозбірні відбулася захоплююча народознавча мандрівка «У вишивках, як у піснях – душа народу». Працівники читального залу разом з вихователями спецшкіл та ЗОШ, слухачами ВІППО, намагались розгадати секрети української вишиванки.

              

 


До ювілею письменниці-модерністки Габріелі Запольської

27 березня відділом краєзнавства проведено літературну годину «Ніде моя душа не жила так повно, як на Волині», приурочену 160-річчю від дня народження польської письменниці, для студентів Волинського коледжу Національного університету харчових технологій. 

Ця донька  шляхтича своєю ексцентричною поведінкою не раз змушувала хвилюватись уми своїх сучасників. Її бурхливе життя – це ненаписаний роман, насичений любовними інтригами і жагою до самовираження в творчості. Вона мала багато захоплень: працювала як професійна актриса, письменниця, займалась  творчістю, шила вбрання для ляльок власників львівських магазинів.

 

 


 В об’єктиві – Японія

24 березня в рамках проекту «Жива бібліотека» до року Японії в Україні у бібліотеці відбулась зустріч із волонтеркою, фотографом, мандрівницею Лідією Кожевніковою. 

Лідія люб'язно погодилась стати учасницею проекту та розповісти читачам, студентам Волинськаго коледжу Національного університету харчових технологій, про програму SWY, роботу молодих лідерів та подорож до Японії, Нової Зеландії та Республіку Фіджі, що відбулась завдяки програмі уряду Японії «Корабель молодих лідерів світу» (Ship for world youth leaders program) з 16 січня по 4 березня 2017 року.

 

 


21 березня у бібліотеці,  в рамках Пункту європейської інформації, та проекту «Жива бібліотека» відбулася зустріч з журналісткою Майєю Голуб «Відень – бал і не тільки…» Цього разу учасницею проекту стала журналістка, мандрівниця, цікава співрозмовниця – Майя Голуб. Вона ділилася враженнями та навчала луцьких студентів як мандрувати Віднем. Вони дізнались про її нові подорожі, адже дівчина детально розповіла про Віденський бал, де побувала вже цього року, та чудову столицю Австрії.

 


 Театралізовані ігри в рамках проекту «Моя нова поліція»


19 березня у бібліотеці в рамках проекту «Моя нова поліція» спільно з читачами, учнями Волинського обласного ліцею із посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні, проведено  театралізовану рольову гру. Запрошений на роль експерта, лейтенант патрульної поліції Луцька Дмитро Слабенко спільно з учасниками розіграли ситуації, де обов’язкові ролі правопорушника, патрульного поліцейського та спостерігача.

 

 


Поетичні читання із Павлом Коробчуком

17 березня у бібліотеці відбулась зустріч із українським молодим письменником, представником покоління поетів – «двотисячників» Павлом Коробчуком. Автор, людина «п’ять в одному»: поет, слемер, журналіст, музикант, сходознавець. 

Модератор заходу головний методист Оксана Романюк вміло викликала його на розмову, і завдяки невимушеному діалогу він розповів про себе, свою творчість, зв’язок поколінь, світобачення, українську літературу. Присутні цікавилися: що надихає його до творчості, чиїми творами захоплюється, чи має вже послідовників, на скількох музичних інструментах грає. Діалог прикрашали цитування  поезій з нової поетичної книги «Хвоя».

 


 Весняні читання із Оршулею Фариняк 

15 та 16 березня у бібліотеці відбулись уроки читання із українською письменницею Оршулею Фариняк (Орестою Осійчук). 

Гостями події стали учні гімназії №21 та спеціалізованої школи №1 міста Луцька. Письменниця розповіла про свій новий роман-фентезі «Айхо» та познайомила школярів із кількома розділами твору.  

 


Пишеться і пишу, бо хочу доробити те,

ради чого жила, те, за що мала щастя:

рукописи моїх поезій – дитячих і дорослих.

(Л. Лежанська. Запис в щоденнику. Січень. 1978) 

11 березня 2016 року виповнилось 70 років від дня народження української письменниці Людмили Лежанської. Доля їй відміряла всього 34 роки життя. 30 років з них Людмила була знерухомлена – міозит знищував м’язи тіла, найстрашніше було те, що біль вона відчувала постійно, до останнього подиху. Згадати письменницю з сонячною душею і постійним відчуттям щастя прийшли студенти-філологи, поціновувачі поетичного слова різних професій, учні луцьких шкіл.

 

 


Краплина світу в кольорах 

14 березня, в рамках нового арт-проекту «A-zart. Мистецтво молодих" відділу культури та мистецтв бібліотеки, з метою виявлення та знайомства з творчістю юних талантів, відкрилася виставка картин Вікторії Тимошик «Краплина світу в кольорах».

Дівчина живе та навчається в місті Камені-Каширському, з 2012 року відвідує студію образотворчого мистецтва «Кольоровий водограй» при будинку дитячої та юнацької творчості.

 


14 березня  День українського добровольця!


Це свято людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист рубежів України. Працівники відділу культури та мистецтв бібліотеки напередодні свята організували уроки мужності «Україна понад усе!»: 13  березня для учнів Луцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 у стінах книгозбірні, а наступного дня – у школі. На захід був запрошений заступник командира роти «Захід» батальйону «Айдар» Андрій Омельчук, нині регіональний представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО у Волинській області. Під час Революції Гідності він був сотником 37-ї сотні Самооборони Майдану, пізніше одним із керівників Самооборони Волині. З травня 2014 року служив добровольцем у батальйоні «Айдар». Учасник боїв біля населених пунктів Металіст, Стукалова Балка, Вергунка, Красний Яр, Щастя. Отримав два важкі поранення і статус інваліда війни.

 

  Звучать Шевченкові слова

         9 березня, у день народження поета, у відділі читальних залів книгозбірні відбувся літературно-музичний вечір «Звучать Шевченкові слова».

            

  


Шануймо рідну мову


Наші працівники разом із викладачами та студентами факультету філології та журналістики СНУ ім. Лесі Українки приєднались до флешмобу «Шануймо рідну мову», який започаткували діти Станиці Луганської в районі АТО. Подія присвячена Міжнародному дню рідної мови, розпочалася 9 лютого та закінчилася 9 березня у день народження Тараса Григоровича Шевченка.

 


365 днів любові

6 березня в читальній залі бібліотеки працівниками відділу культури та мистецтв відкрито благодійну виставку робіт майстрині Руслани Лук’янець «365 днів любові». 

Свої чудові роботи майстриня презентувала як вияв доброти, людяності, щоб спонукати відвідувачів, людей небайдужих до чужого горя, допомогти зібрати кошти на лікування 2-річної дівчинки Мілани Медвецької, у якої складне захворювання – цироз печінки. Дівчинка вже перенесла складну операцію, коли їй було на той момент 4 місяці. Завдяки цій операції вона змогла набрати вагу та окріпнути перед іншою значно складнішою – трансплантацією печінки.

 


Працівники відділу культури та мистецтв провели мистецький-відеоурок «Душа митця завжди крилата» (до 203-ї річниці Т.Г. Шевченка). "Шевченко – це завжди по-новому, кожне покоління по-своєму пропускає через себе уявлення про нього", – вважає мандрівник, фотограф, шевченкознавець і дослідник з Луцька Ruslan Telipskyi, котрий прийшов на зустріч зі студентами ЛБМК. 

Руслан ще з підліткового віку захоплювався творчістю Тараса Шевченка. Буваючи в різних містах і селах, він неодмінно відвідував пам’ятники Кобзареві й фотографував їх.

 

 


Слайд-подорож з тандемом «Мандросвіт»

 

1 березня  2017 року в рамках школи правових знань «Уроки права – уроки життя» в читальній залі бібліотеки відбулася слайд-подорож з тандемом «Мандросвіт» «Права і правила, або Як мандрувати недорого та безпечно». Старшокласники ЗОШ №17 дізналися чимало цікавого про такі варіанти мандрівок, коли і світ побачиш, і ризикувати даремно не будеш, і по кишені подорож сильно не вдарить. Майстерні та дотепні слайди дозволили віртуально побувати в багатьох країнах та містах – від  ошатного Амстердама до загадкового Маракеша, від елегантного Парижа до привітної Праги… Тандем «Мандросвіт», Юлія та Олена Сідімянцеви, охоче відповідали на запитання, спонукали присутніх вже зараз, заздалегідь, готуватися до омріяних подорожей, ретельно вивчати географію, іноземні мови. І світ охоче відкриє вам свої обрії!

 

Додаткова інформація