Листопад 2015

29 листопада відбулась презентація фільму французької режисерки Бенедикт Бане «Голодомор. Забутий геноцид».

Фільм базується на архівних документах, коментарях експертів з України та Франції та свідченнях численних очевидців.

 


Хресний шлях Зінаїди Тулуб

«Твоя душа ли чистая ко мне приникла думою,

Зажглась улыбкой солнечной и к счастью позвала;

Сама ли загорелась я своею силой юною,

Но так я нынче счастлива, так радостно светла», –

 писала гімназистка Зіночка Тулуб на початку бурхливого двадцятого століття і на порозі свого сповненого таємничих пригод та красивих історій життя.

 


    Ми живемо у час, коли оперативність інформації вважається головним критерієм успішності. Волинська обласна бібліотека для юнацтвавже давно відкрила для своїх читачів новий напрям діяльності – навчальні вебінари. Вони стають популярною формою дистанційного інтерактивного навчання, яку використовують в системі додаткової професійної освіти. Серед учасників таких заходів працівники шкіл і небайдужі до своєї справи бібліотекарі.

        


24 листопада до нас завітала волонтер Жіночої сотні "Самооборони Волині" Оксана Демчинська аби забрати написані дітьми листи для наших вояків, створені ними у творчій майстерні "НА-вчись" милі поробки та обереги (ляльки-мотанки, підковки, ладанки) та кошти, виручені з їх благодійного продажу.

Кошти підуть на формування сухпайків, а поробки та листи стануть їх частиною й подарують нашим захисникам частинку тепла та любові.
Дякуємо всім, хто долучися про акції, а особливо дітлахам, які створювали поробки під керівництвом незмінної майстрині Оксани Коби. На фото - учні Навчально-виховного комплексу №9.


"Дон Кіхот" з Рокинь (до 65-річчя Олександра Середюка)

20 листопада, напередодні Дня Гідності та Свободи, у бібліотеці відбулась творча зустріч із відомим істориком, краєзнавцем, публіцистом, засновником та директором Музею історії сільського господарства Волині – скансену Олександром Середюком. Олександр Миколайович автор понад 30 наукових праць, дев'яти книг історико-краєзнавчих нарисів, пристрасних публікацій у періодиці. Доповненням до заходу стала відеопрезентація книг автора.

  

 


 

       Поетичне слово, пісня, загалом культура сьогодні має потужний вплив на людей. Маємо надію, що проект «Осінь з Яном Твардовським», ініційований Генеральним Консульством Республіки Польща у Луцьку відкриє для наших читачів прекрасну, щемну, глибоку в своїй простоті поезію. В цьому році відзначається сторіччя з дня народження Твардовського.

 


Веб-спільнота «Спілкування за вишиванням» розвіртуалізовується в читальній залі бібліотеки

      Охочі навчитися найдавнішої техніки вишивки, яку дослідила Олена Пчілка, – занизування, сьогодні, 20 листопада, прийшли на зустріч з натхненницями проекту «Вишивка етнографічна: «Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки» О.П. Косачева, Киев, 1876» Тетяною Срібною (Серебренніковою) та Тетяною Зез. Майстрині дали всім учасникам зустрічі майстер-клас з вишивки за альбомом "Український народний орнамент", який зібрала й систематизувала Ольга Петрівна Косач-Драгоманова (Олена Пчілка).

         

 


Волинській обласній організації Національної спілки письменників України – 35 років

18 листопада у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва зібралися її члени, студентська молодь міста Луцька та бібліотекарі. Й не лише, щоб привітати письменників з 35-річчям Спілки, а й для щирої розмови про буденні проблеми письменництва та читання. 

Звісно, зібрати всіх 45 письменників – членів Волинської організації НСПУ неможливо з об’єктивних причин, але їх достойно представляли голова організації поет Петро Коробчук, поети Ольга Лясюк та Володимир Місюра, письменницьке подружжя Володимир Лис та Надія Гуменюк, а також поет, перекладач та директор поліграфічно-видавничого дому «Твердиня» Микола Мартинюк.


 

«Кіно і молодь» – під такою назвою у стінах нашої книгозбірні відбулася зустріч із кіноаматорм кіностудії «ВОЛИНЬ» Світланою Зозулею, студенти педколеджу мали змогу переглянути документальні стрічки Світлани, а також змогли поспілкуватисьіз нею, та відвідати народну аматорську кіностудію.

 


22 жовтня 2015 року святкував своє 80-ліття видатний український поет, журналіст, державний та громадський діяч, лауреат багатьох державних премій, Герой України і наш із вами сучасник Борис Олійник. Поезію шанованого ювіляра, Олесь Гончар колись означив лаконічно, обсягово і влучно: «Твори Бориса Олійника вже витримали суворий іспит часом, і вони, без сумніву, принесуть читачеві радість активного співпереживання.

              


 

14 листопада 2015 року в дитячому кафе «Фіглі Міглі» ТРЦ «ПортCity» в рамках місячника «Вивчаємо закон» відбулась інтелектуально-розважальна гра-турнір з правознавства «Ситуація». Чергове заняття в школі правових знань «Уроки права – уроки життя» дозволило учням 9-10-х класів Луцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №17, об’єднаним в команди «Шерлоки» та «Діти закону», позмагатися в цікавих та повчальних конкурсах.

 


 

   12 листопада у читальній залі книгозбірні  відбулася зустріч студентів технічного коледжу ЛНТУ з авторами  книги «Волинський пантеон: Схід-2014»  Олександром Дем’янюком та Геннадієм Гулько. Ця наукова праця видається вже вдруге. Наклад у тисячу примірників надрукували завдяки фінансовій підтримці благодійного фонду «Волинь-2014».

   Зустріч розпочали «Молитвою за загиблими воїнами» та вшанували хвилиною мовчання. А далі - щира та відверта розмова про героїв цієї книги, наших земляків, різних за віком, професією, з різних куточків області. Кожен з них ясно усвідомлював, що може загинути в будь-яку секунду, але раз за разом піднімався в бій,захищаючи свій дім, свою родину, свою Батьківщину від ворогів. Війна показала справжніх патріотів, та багатьом із них, на жаль, не судилося повернутися живими. Вони віддали своє життя за нас, увійшовши в безсмертя.

   Літопис, який створили Олександр Дем’янюк та Геннадій Гулько є  надзвичайно важливим, він став маленькою краплинкою в увічнені пам’яті новітніх Героїв Української держави. Справді, людина жива доти, доки її пам’ятають!


       9 листопада усі свідомі українці ось уже вісімнадцять років поспіль відзначають День української писемності та мови. Наша славна бібліотека теж ніколи не пасе задніх, завше активно долучаючись до цих святкувань. Ось і цього року гарні ідеї, котрі прийшли в світлі голови моїх колег, ми зматеріалізували в ряд цікавих заходів, котрі допомогли нам втілити в життя студенти 1-го курсу Педагогічного інституту СНУ ім. Лесі Українки. 

        


   3 листопада студенти відділення «Образотворче мистецтво» Волинського державного училища культури ім. І. Ф. Стравінського мали велику нагоду й удачу поспілкуватись з художником Володимиром Григоровичем Жупанюком. Це була не просто зустріч, а добра і щира розмова людини, яка в 30 років, маючи економічну освіту і все життя мріючи малювати, почала самотужки вивчати ази малярства; людини, яка працю художника  називає важкою стезею, але не мукою, якщо любиш її і живеш нею; людини, яка чесно живе і працює, даруючи красу й знання історії краю в полотнах; людини, яка до сих пір творить себе і працює над собою.

     


Для луцьких студентів провели тренінг із захисту їхніх прав

В неділю, 1 листопада, в обласній бібліотеці для юнацтва відбувся тренінг, присвячений правам студентів за програмою «Активні громадяни» Британської ради.

Під керівництвом тренера, сертифікованої фасилітаторки ГО «Центр демократичного відродження» Юлії Закутньої та юриста-волонтера Андрія Корнелюка 12 учасників тренінгу дізналися про те, як діє Британська рада в Україні, і що означає бути активним громадянином, які законодавчі акти захищають права студентів, і як діяти в разі їх порушення.

 


 

Додаткова інформація