Липень 2015


ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: ОБГОВОРЕННЯ РЕФОРМИ З УРЯДОВЦЯМИ ТА ПРЕДСТАВНИКАМИ ГРОМАД

Запрошуємо всіх бажаючих приєднатись до участі у вебінарі в приміщенні Волинської обласної бібліотеки для юнацтва (м. Луцьк, пр. Волі, 2), який відбудеться 23 липня, о 17:00 в Американському домі, вул. Пимоненка, 6, м. Київ.

Ключові спікери: заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В'ячеслав Негода, директор Місії Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні Джед Бартон, та виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик.

Питання до обговорення: що таке децентралізація? Чи потрібна Україні така реформа? Чим саме відрізняється запропонована децентралізація від федералізації? Хто контролюватиме органи місцевого самоврядування? Як реформа впливатиме на місцеві громади та забезпечення їх ресурсами?

Понад 100 громад з усієї країни візьмуть участь у події, долучившись до онлайн-трансляції з місцевих бібліотек. Питання прийматимуться і від онлайн-аудиторії.

Організатори: Асоціація міст України та Рада з міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), програма «Бібліоміст».

Долучитися до події в режимі вебінару можна за 30 хвилин до початку події за посиланням http://bit.ly/1MhnzuT Покрокова інструкція "Як приєднатися до вебінару" - http://bit.ly/1LTXDaz


     Волинська обласна бібліотека для юнацтва 17 липня 2015 року спільно з Луцьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у партнерстві із КП «Парки та сквери м. Луцька» у центральному парку культури та відпочинку ім. Лесі Українкивзяла участь у волонтерській акції «Мирна Україна» для дітей з сімей, які потребують особливої соціальної підтримкиДо проведення акції долучалися волонтери з м. Жешува Республіки Польща, які перебували у Луцьку в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 Європейського інструменту сусідства та партнерства. 

          


       Половина літа промайнула. Як вітер. І не нагрілись, і не накупцялись, і ще не начитались. Зате руцями своїми наші дорогоцінні читачі ой як напрацювались на майстер-класах з декоративно-прикладного витворяння у нашому «Літі з бібліотекою» 14 і 15 липня. Монькатись з паперовими серветками, щоби зробити топіарій – то, ми вам по-секрету скажемо, не коника з шоколаду ліпити! Терпіння треба мати залізобетонне! Зате яка краса буде радувати око. Серед дівчачого квітника навіть три хлопчини працювали, тому їм – особливий респект. Юні читачі ознайомились з роботою всіх відділів бібліотеки, переглянули всю глянцево-різнобарвну літературу про те, що можна ще творити своїми руками, слухали музику, спілкувались – і отак аж два дні. І то ще не вечір: наступне витворяння буде в середу 22 липня. Приходьте робити органайзери для олівців та ручок!

 


8 липня в читальній залі відбулась зустріч працівників обласних та міських бібліотечних установ з доктором політичних наук, професором кафедри політології та державного управління Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Валентином Ярославовичем Малиновським.

Мова йшла про ті зміни, що стосуватимуться кожного українця. Як функціонуватиме суспільство після об’єднання громад, які нові проблеми перед ним постануть, та чи потрібно об’єднуватися. Науковець наголосив, що згідно з  Законом «Про добровільне обєднання територіальних громад», передбачене кардинальне реформування системи місцевого самоврядування в Україні. Валентин Ярославович підкреслив, що громадам будуть передані повноваження щодо розробки плану розвитку їх місцевості, розпорядження землею, будівництва, благоустрою територій, житлово-комунальних послуг, місцевих доріг, комунального транспорту, освіти дітей, охорони здоров’я первинного рівня, організації догляду за інвалідами та престарілими, інфраструктури культурного і спортивного розвитку, пожежної та громадської безпеки громадян, проектної діяльності.

Зустріч набула дискусійного характеру, чимало було думок за та проти,  багато запитань, на які отримано вичерпні і змістовні відповіді. Присутні активно обговорювали перспективи існування та діяльності бібліотечних установ.


 

Додаткова інформація