Травень 2015

 

 Напевне, зовсім невипадково, що перші по-справжньому теплі сонячні дні співпали з початком роботи літніх шкільних таборів, і, майже водночас, стартував наш розумний та веселий проект «Літо з бібліотекою». Отже, пора обіцяє бути гарячою та активною. Навіть коли примхливе сонечко ненадовго сховається за хмаринку, а сама хмаринка раптом надумає завередувати дощем, нашого гарного настрою такі дрібнички аніскілечки не зіпсують.


 


На честь відзнаки Дня Європи в Україні в читальній залі книгозбірні 18 травня о 15.00 відбувся відеокруїз «Незнайома Європа. Цікаво про міста» для студентів Луцького коледжу рекреаційних технологій та права.

 

 


18 травня 2015 року в луцькій гімназії № 21 імені Михайла Кравчука працівники відділу краєзнавства разом з учнями цього учбового закладу провели літературно-музичну годину «Про чесного поета і зовсім не революціонера», присвячену 75-річчю від дня народження українського поета К. Шишка.

Учням були продемонстровані уривки з фільму «Микола Кумановський», де є унікальні кадри, коли сам Кость Шишко читає свої вірші, а також телефільм про поета «Німогомін», в якому діячі культури, літератури і мистецтва, а також звичайні люди згадують письменника як людину та його творчість. Звучали поезії Костя Шишка і пісня на слова поета у виконанні гімназистів, демонструвалися «Писанки» – своєрідна форма поезії, яку придумав і вимальовував Кость Тимофійович, який був не лише поетом, але й художником.

Кость Шишко не був ані дисидентом, ані революціонером, ані борцем з радянською системою, а просто чесною людиною, тонким ліриком, творцем ніжної чуттєвої інтимної лірики, геніальним поетом із нещасливою долею, яка стала для нього злою мачухою. Навіть його збірка «Пісня дощу» була видана всього лише за рік до смерті поета.

Цей чоловік, якого друзі називали ходячою енциклопедією в царині літератури і мистецтва, передчасно згас на 62-му році життя, залишивши після себе чудову поетичну спадщину. 

 


   Люди мають властивість забувати. Пам’ять має властивість стиратися. Здебільшого масові заходи проводяться «з нагоди…» або до чергової річниці. Зрештою, це добре. Але про героїв Революції гідності говорити, їх згадувати «до річниці…» ми не будемо. Тому що маємо нагальну душевну потребу пам’ятати тяжкі зимові місяці в Києві, коли українських патріотів вбивала і розстрілювала бандитська влада.

         


 

У рамках Всеукраїнської акції «Українська молодь читає» відділ культури та мистецтв продемонстрував «Парад літературних героїв за казками Г.К. Андерсена». У казкових героїв втілилися вихованці творчої STUDIO N.Zh. 

Бібліотекарі відділу закликали глядачів, учнів гімназії № 4 м. Луцька, якомога більше ходити до бібліотеки. І тоді герої прочитаних книг допоможуть розвивати здібності, тренувати пам’ять, навчитися співчувати, знаходити взаєморозуміння із рідними, вчителями, однолітками, дізнаватися про історію нашої країни, міста. Таким чином наша країна буде багатою, квітучою, казковою і тоді ніякий ворог нам не загрожуватиме.


Вечір памяті до 70-річчя від Дня Перемоги над нацизмом «Перемога 1945 року: свято зі сльозами на очах»

       Захід, який відбувся 7 травня 2015 року у читальній залі Волинської обласної бібліотеки для юнацтва, – це лише маленька часточка великої пошани полеглим. Напевно жодна подія вже минулого століття не залишила такого глибокого сліду в памяті, в душах людських, як Друга світова війна, війна небувалих масштабів...

            

 

Додаткова інформація