Семінар на тему: «Робота з молоддю у сучасному форматі: поєднуємо зусилля, примножуємо можливості»

 

14 травня 2019 року у Волинській обласній бібліотека для юнацтва відбувся обласний семінар працівників, відповідальних за роботу з юнацтвом, районних, міських централізованих бібліотечних систем, Володимир-Волинської міської бібліотеки для дорослих, бібліотек об’єднаних територіальних громад на тему: «Робота з молоддю у сучасному форматі: поєднуємо зусилля, примножуємо можливості».

Метою семінару стало: обговорення актуальних питань та визначення орієнтирів якісного обслуговування юнацтва на засадах створення простору для творчості, використання креативних форм, впровадження виховних проектів у взаємодії з широким колом різних соціальних інституцій та організацій, презентація доробку бібліотек області.

Вступним словом бібліотекарів привітали заступник начальника управління культури, з питань релігій та національностей облдержадмініст рації Валерій Дмитрук та модератор навчання директор Волинської обласної бібліотеки для юнацтва Алла Єфремова.

Тему «Децентралізації влади та об’єднання громад: нові умови, виклики та можливості для бібліотек Волині» висвітлила начальник відділу культури і мистецтв управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації Марія Назаревич.

Про перезавантаження роботи з молоддю: (створення простору для творчості, креативні форми, творчі проекти),формати, неформати, платформи можливостей розмовляли з учасниками навчання директор книгозбірні Алла Єфремова та її заступник Катерина Прийма.

Чимало цінної інформації про новації Міністерства юстиції в справі захисту прав молоді, легалізацію громадських молодіжних організацій повідомили начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області Антон Кустик та головний спеціаліст із звязків з громадськістю Богдана Довгополова. Регіональний представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Любов Сітовська зупинилася на проблемі захисту прав дітей та підлітків та ролі бібліотек у цьому важливому напрямку.

Про реалізацію спільних проектів бібліотеки для юнацтва та міської громади Луцька розповіла головний спеціаліст відділу соціальної роботи управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради Любов Фрадинська.

Керівник молодіжного центру Youthсфера Яна Романюк окреслила спільні можливості у створенні креативного простору для молоді у бібліотеці.

Про секрети організації та проведення квестів як інноваційної форми популяризації літератури та активного інтелектуального дозвілля детально розповіли головний бібліотекар науково-методичного відділу ВОБЮ Мирослава Будчик організатор луцьких квестів Лідія Гонтар. Інші сучасні бібліотечні форми промоції книг для юнацтва розкрила завідувач відділу читальних залів Тетяна Швай. Завідувач сектору реєстрації користувачів Руслана Тимощук зупинилася на ролі бібліотек у формуванні та розвитку культури академічної доброчесності, а головний методист Оксана Романюк – на можливостях для молоді, які надають Пункти європейської інформації.

Взяти участь у Всеукраїнському конкурсі «Успішні бібліотечні програми для молоді»який проводиться Державною бібліотекою України для юнацтва та обласному огляді-конкурсі сценаріїв та відеосюжетів бібліоквестів для старшокласників «Планета книг: is the best» закликала завідувач науково-методичного відділу Зоя Корчинська.

 

Під час проведення креатив-лабораторії «Я роблю це так…: бібліотека у світі інновацій – ділимось досвідом» 24 бібліотекарі із центральних районних та міських бібліотек, книгозбірень ОТГ поділилися досвідом роботи, обговорили запропоновані питання, поділилися враженнями від виступів. На основі обговореного учасниками семінару зроблено висновок, що у роботі бібліотек доцільно зосередити увагу на зміні професійної парадигми – прагненні бути не просто книгозбірнею, а центром тяжіння громади, який через доступ до знань об’єднує, гуртує людей.

Більше фото: тут.

 

Додаткова інформація