Інформаційний захід «Банка з недитячими секретами. Розмова з підлітками про сексуальне насильство»

14 грудня в читальному залі бібліотеки зі старшокласниками відбувся інформаційний захід «Банка з недитячими секретами. Розмова з підлітками про сексуальне насильство». У формі тренінгу велась розмова на дуже делікатну тему, що особливо потребує обговорення. Лекція проведена в рамках Всеукраїнського тижня права спільно з громадською організацією «Ми Вільні», за участі і сприяння сектору ювенальної превенції ГУНП в області, управління патрульної поліції, обласної бібліотеки для юнацтва для підлітків загальноосвітньої школи № 25 обласного центру.

Тема, яка фактично є табу для обговорення, яку стараються замовчувати у суспільстві сьогодні стала відкритою для молодих людей. Ми вільні від стереотипів, тому відверто говорили з підлітками на теми, які, зазвичай, замовчуються суспільством, дитина має бути обізнана, для того, щоб почувати себе озброєною і захищеною.

Під час розмови психологи ГО Світлана Сасюк, Тетяна Романова ГО «Ми вільні» в доступній формі намагалися бути чесними щодо теми сексуального насильства. Розповідали дітям про те, як не переходити через особисті кордони іншої людини. Як дізнатися, чи партнер готовий до таких серйозних кроків у відносинах? Як зрозуміти чи партнер фліртує чи чинить сексуальне домагання? Представники поліції пояснювали учням про різницю між фліртом та сексуальним домаганням, а також про відповідальність за скоєння правопорушень, пов’язаних із вчиненням сексуального насилля. Також фахівці розповіли підліткам як не стати жертвою таких злочинів.

Представники сектору ювенальної превенції наголосили на відповідальності за такі злочини, ознайомили з поняттям віку сексуальної згоди. Інспектори патрульної поліції допомогли дітям сформувати алгоритм дій при ситуації, якщо сексуальне насильство відбулося. Не приховували факти від дітей, оскільки розуміємо, що з подібними ситуаціями може стикатися кожен, а отже маємо бути готовими та мати план особистої безпеки. Дуже активними були учні 25 гімназії м. Луцька. Вони ділились своїми думками з теми, яка обговорювалась, коментували та дискутували, аби дійти істини, що: Просити допомоги – вияв сильної особистості, а Замовчувати – означає позбавляти себе можливостей!

Додаткова інформація