Вечір-портрет «Дорога болю і боротьби В’ячеслава Чорновола».

17 грудня у читальній залі книгозбірні відбувся вечір-портрет «Дорога болю і боротьби В’ячеслава Чорновола». Учні Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні  ознайомилися з життям і діяльністю видатного українського політика, правозахисника, журналіста, публіциста.

«Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі» – ці слова В’ячеслава Чорновола, особливо актуальні сьогодні, як ніколи, тому варто прислухатись до них.

Чорновіл уособлює цілу епоху беззбройного спротиву новітній імперії, а його життєвий – приклад героїзму людини-патріота, справжнього українця. Він був переконаним у тому, що кожен українець плекає у своєму серці вогник любові до Батьківщини. Пройшовши через усі випробування, він проніс вистраждану ідею відновлення Української самостійної соборної держави на рідній землі. Мав велику сміливість бути собою, приймати рішення, покладаючись на себе, і йти до кінця. І за це віддав своє життя. У цьому році, 24 грудня, йому було б 80 років.

Ліцеїсти майстерно та творчо декламували вірші, присвячені В’ячеславу Чорноволу. Цікаву та змістовну розповідь гармонійно доповнили уривки з документальних фільмів, спогади його близьких та соратників. 

Пам’ятаймо цю велику Людину, завжди усміхнену, позитивну, енергійну, щиру, з іскрами в очах. Читаймо його, читаймо уважно, з олівцем, – і ми, сьогоднішні, багато що переосмислимо. І в багатьох випадках знайдемо відповідь на те, як жити далі, куди прямувати, чого стерегтися. У нього про це сказано, треба тільки хотіти це побачити. Актуальними для кожного патріота є слова В’ячеслава Максимовича: «Україна починається з тебе»,  пам’ятаймо про це, і любіть її, як любив В’ячеслав Чорновіл.

Більше фото: тут.

Додаткова інформація