Помилка
  • JUser::_load: не можу завантажити користувача з ID: 140

Народознавча мандрівка «У вишивках, як у піснях – душа народу»

 

31 березня у нашій книгозбірні відбулася захоплююча народознавча мандрівка «У вишивках, як у піснях – душа народу». Працівники читального залу разом з вихователями спецшкіл та ЗОШ, слухачами ВІППО, намагались розгадати секрети української вишиванки.

         Сучасній людині часом складно повірити, що простенькі одноколірні візерунки вишивки здатні якось вплинути на її долю. Але реальність така, що стародавня магія знаків «працює» незалежно від того, віримо ми в неї чи сприймаємо з іронічною посмішкою. Таємничою мовою нитки вишиванка передає безліч побажань благополуччя та щастя людині, яка її одягає.

         Сьогодні вишиванка є чи не у кожного українця. Барвисті орнаменти нашої держави запозичують світові модні бренди. Проте не кожен, хто її одягає, знає її сакральний зміст та й навряд чи замислюється про те, що криють в собі різноманітні вишиті візерунки. Тому всі разом спробували розібратись, що за візерунки насправді прикрашають наш одяг, якими древніми є їхні основи, що вони означають та чому виглядають саме так.

         Присутні згадували історію виникнення вишитої сорочки, розпізнавали орнаменти різних регіонів, адже у кожного краю свій стиль, манера, неповторність палітри, розгадували секрет вибору власної вишиванки аби вона стала могутнім захисним оберегом.

         Пізнавальні заворожуючі відео, хороша музика додали мандрівці теплоти та душевності.

 

Додаткова інформація