Поетичні читання із Павлом Коробчуком

17 березня у бібліотеці відбулась зустріч із українським молодим письменником, представником покоління поетів – «двотисячників» Павлом Коробчуком. Автор, людина «п’ять в одному»: поет, слемер, журналіст, музикант, сходознавець.

Модератор заходу головний методист Оксана Романюк вміло викликала його на розмову, і завдяки невимушеному діалогу він розповів про себе, свою творчість, зв’язок поколінь, світобачення, українську літературу. Присутні цікавилися: що надихає його до творчості, чиїми творами захоплюється, чи має вже послідовників, на скількох музичних інструментах грає. Діалог прикрашали цитування  поезій з нової поетичної книги «Хвоя». 

Нову збірку Павла Коробчука формують три теми – війна, любов і мудрість. Саме у такій послідовності. А 99 віршів – гілочок «Хвої» – є підказками на шляху до знаходження себе, до умиротворення. Завершальним сотим віршем, сотою гілочкою збірки повинен стати читач. Для нього у книзі спеціально відведена сторінка і «місце за роялем». «У книжці є зображення: рояль із порожнім стільцем, – розповів Павло. – Задум такий, що читач прочитує книжку, стає сотим віршем і займає порожнє місце за роялем. Тільки тоді збірка є завершеною. Адже книжка без читача – не книжка. Сама ж назва «Хвоя» втілює мудрість, ген, архетип, а гілочка хвої поєднує людину з людиною через покоління. Збірка складається з трьох частин: військової, інтимної та родинної лірики. В останній втілена мудрість моїх дідуся із прабабусею».

Додаткова інформація