«Крим. Спротив»

В ці дні проводяться пам’ятні скорботні заходи до Дня пам’яті жертв політичних репресій.

18 травня до 72-ої річниці депортації тисяч татар з території Криму в читальному залі книгозбірні гості та читачі бібліотеки переглянули фільм «Крим. Спротив». Цей документальний фільм, відзнятий зарубіжними журналістами про опір російській окупації, присвячений 2-ій річниці анексії півострова. Він сколихнув недавні спогади, не залишив нікого байдужим.

«Мій народ пережив страшну трагедію, але він вижив і не асимілювався, як того хотіла радянська влада. І зараз кримські татари – єдина організована група людей на території окупованого Криму, яка не визнає анексії. За це їх піддають репресіям. Відбуваються обшуки у будинках, школах, мечетях, викрадення людей. Активістів та членів Меджлісу за сфабрикованими справами арештовують, забороняють Меджліс, усі засоби масової інформації кримськотатарського народу. І це – у XXI столітті, у сучасній Європі, яка пережила Голокост та інші страшні трагедії. Сьогодні в Україні народилася нація – нація українців, незалежно від національності, віросповідання, кольору шкіри та розрізу очей. І ми віримо у нашу спільну перемогу», – зазначив голова ГО «Кримські татари Волині» Сервер Зейнідінов. 

Бібліотека долучилась до організації виставки «Кримські татари і Волинь: історія, культура та сьогодення», яка відкрилася 17 травня в обласному краєзнавчому музеї. Було представлено матеріали до книжкової виставки «Розсекречена память», розгорнутої у конференц-залі музею. Вона розкриває тему депортації кримських татар з півострова.

Додаткова інформація