Короновані кінематографом літературні екранізації

«Короновані кінематографом літературні екранізації» – під таким девізом відбулась 17 лютого зустріч у «бібліокафе», на котру дружньо завітали студенти-першокурсники факультету міжнародних відносин Волинського СНУ. За чашкою ароматного чаю ми душевно погомоніли з ними на вельми приємні, корисні та красиві теми, отримавши від тієї бесіди взаємне задоволення. Вже сама назва імпрези прозоро натякає, що розмова була рясно забарвлена уривками з кінострічок, котрі творились зі справжніх перлин світової літератури.

Як завше, ми зуміли подивувати своїх гостей, для більшості з котрих стало неочікуваним відкриттям, що улюблені фільми, виявляється, відзнімковані не просто за сценарієм, а в основі своїй мають художній твір. Нехай часом він кардинально відрізняється від оригіналу, як оповідання Фіцжеральда Скотта «Загадкова історія Бенджаміна Баттона», але тим і цікавіше, бо спонукають порівняти, замислитись, проаналізувати, бо і фільм, і твір просякнуті гарними ідеями, створюють особливий настрій, підштовхують до роздумів… Або, не одним уже поколінням радянського та пострадянського глядача розібраний на цитати «Іван Васильович змінює професію», виявляється, майже без змін перейшов на великий екран з п’єси Михайла Булгакова «Іван Васильович». Проте, мало хто знає той факт, і він далеко не поодинокий. Адже для того, аби зробити якісне кіно, потрібен не лише талановитий режисер з акторами. Є ще багато різноманітних чинників, але чи не найголовніший з них – гарний сценарій, бо ж усім добре відома біблійна істина: СПОЧАТКУ БУЛО СЛОВО. А якщо те СЛОВО написане мудрими людьми, то варто долучитись саме до процесу  його ПРОЧИТАННЯ, аби й самим неабияк порозумнішати.

 

Без сумніву, усі присутні залюбки сперечались, обговорювали побачене й почуте, ділились враженнями, а ще… намагалися передбачити переможців цьогорічного вручення знаменитої статуетки «Оскар».  Було традиційно весело, пізнавально, комфортно та надзвичайно стильно у цій нашій повній звичайних чудес фірмовій бібліоатмосферіJ

Додаткова інформація