У нашій книгозбірні проходять "Волинські літературні вівторки"

Обласна бібліотека для юнацтва та лекторій "Красиве і корисне" Тернопільської обласної організації Національної спілки письменників України протягом жовтня поточного року проводять спільний просвітницький проект. Кожного вівторка шанувальники інтелектуального відпочинку і красного письма можуть прослухати лекції про давню і сучасну літературу Великої Волині.

Це не перша спільна акція, яку бібліотека та лекторій проводять спільно. Нещодавно в стінах книгозбірні пройшла зустріч молодих читачів із письменником-мариністом Антоном Санченком. Плануються нові зустрічі зі знаковими постатями інтелектуальної галузі. Проте не менш важливою роботою є тематичні цикли постійних лекторських груп, які нині читаються в Тернополі, Рівному, Кременці.

Лекційний курс письменника Сергія Синюка охоплює період від середини дванадцятого до другої половини двадцятого століття: воїнські повісті, написані при дворі волинського князя Ізяслава Мстиславича і літописання князя Володимира Васильковича та жони його Ольги, полемічну прозу шістнадцятого століття і соціалістичний сюрреалізм Бориса Харчука та Маргарити Малиновської. На думку дослідника тисячолітня літературна традиція Волині - унікальне явище, гідне всебічного вивчення і глибокої пошани.

Автор кількох літературознавчих книг, магістр української філології Юлія Бондючна досліджує новітню прозу Великої Волині. Герої її лекцій - наші сучасники Надія Гуменюк і Леся Романчук, Василь Слапчук і Петро Кралюк, Володимир Лис і Юрій Камаєв. 

Лекції "Волинських літературних вівторків" проходять в краєзнавчому відділі нашої бібліотеки о сімнадцятій та вісімнадцятій годині. Детальний їх розклад можна побачити на сайті бібліотеки або на сторінці лекторію "Красиве і корисне" у мережі "Фейсбук".

 

Додаткова інформація