Школа молодого бібліотекаря

Досвід та знання – це те, що неможливо купити! Саме знання, професійні поради отримали слухачі від старших колег під час занять в Школі молодого бібліотекаря «Професіоналізм + креативність = сучасний бібліотекар». Її учасниками стали молоді працівники міських, районних та сільських бібліотек Волинської області.

Заняття проходили з 24 по 26 червня 2014 року на базі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки спільно з Волинським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації.

Перший день навчання розпочався екскурсією книгозбірнею, яку провела працівник краєзнавчого відділу Наталія Хомяк. Далі – «Перший дзвінок», відкриття школи молодого бібліотекаря директором установи Людмилою Антонівною Стасюк.

Наступним етапом стало знайомство учасників школи. Кожен коротко розповідав про себе і про те, чого він очікує від «Школи».

Пізнавальними були лекції провідних спеціалістів установи:

- «Українська бібліотечна асоціація – лідер інновацій», яку провела завідувач науково-методичного відділу, голова ВОВ УБА Л. М. Назарчук;

- «Щасливі разом: створення згуртованої команди (теорія+практика) – провідного методиста науково-методичного відділу О.А.Синиці);

- «Проектна діяльність як складова інноваційного розвитку» – заступника директора з наукової роботи, тренера регіонального тренінгового центру Є. О. Євтушок.

Актор Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка Дмитро Мельничук провів майстер-клас «Вчимося виступати публічно». Сьогодні це особливо стосується нашої професії, адже хто як не бібліотекар щоденно спілкується з великою кількістю людей, тож сміливо можна говорити, що бібліотекарі люди публічні.

Другий день навчання розпочався із зустрічі з колективом Волинської обласної бібліотеки для дітей та її директором Наталією Василівною Гранич. Вона розповіла про діяльність своєї книгозбірні, ознайомила з тими проектами, програмами, конкурсами, над якими працюють, а також поділилась успішною співпрацею з мас-медіа.

Другий день перебування в школі продовжився бібліовізитами «А як у вас?»  до бібліотек-філій сіл Боратин, Лище, Липини Луцької РЦБС. Учасники школи провели бібліодослідження «Бібліотека твоєї мрії», тобто опитування населення на вулицях міста про те, якою має бути сучасна бібліотека.

Третій день навчання розпочався зустріччю з журналісткою Марією Доманською. Вона розповіла про тісну співпрацю бібліотек із засобами масової інформації, навчала як правильно складати прес-релізи, презентації,  розміщувати інформацію в Інтернеті.

На чолі з провідним методистом науково-методичного відділу Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки Ольгою Кушнерик пройшов флеш-моб до Дня Конституції «Ти маєш право…».    

На останньому уроці відбулась перевірка домашнього завдання учасників. Це була презентація та захист проектів, які готувалися колективно в групах.

Проект «Творчість заради життя» Волинської обласної бібліотеки для юнацтва підготувала та представила учасниця школи молодих бібліотекарів Мирослава Будчик – провідний методист науково-методичного відділу.

Завершились заняття. Підбито підсумки. Кожний учасник ділився враженнями, чи здійснились його сподівання щодо «Школи». Пролунав «останній дзвінок» і директор Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки Людмила Стасюк вручила сертифікати всім учасникам школи.

Цікавою і насиченою була культурно-дозвіллєва програма. Ми побували на екскурсіях у Луцькому замку та художньому музеї, відвідали та переглянули моно-виставу про життя та творчість сім’ї Гулаків-Артемовських у Волинському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка.

Тож бажаю всім учасникам школи молодих бібліотекарів використати всі здобуті навички у свої практичній діяльності. Дякую тренерам, що вклали в нас частинку себе. Організаторам бажаю наснаги, розвитку та творчих злетів! До роботи повернулася сповнена нових ідей, та бажанням їх втілювати. Проте не покидає почуття жалю та смутку, що все так швидко скінчилося. ХОЧУ ЩЕ))).

P.S. Під час школи серед учасників були хороші фотографи і оператори, які робили прекрасні фото і відео. І я, як одна з учасниць школи, зробила невеличке відео. Тож насолоджуємось переглядом і згадуємо ті прекрасні часи.

 Приємного перегляду!!!!                      Мирослава Будчик 

 

Додаткова інформація