«Світ з Шевченком»

  Творча зустріч шевченкознавця Руслана Теліпського відбулась з користувачами  Волинської обласної бібліотеки для юнацтва студентами Луцького педагогічного коледжу та журналістами. Захід під назвою «Світ з Шевченком» присвятили 200-річчю від дня народження великого Кобзаря. Присутні ознайомились із незвичайним хобі пана Руслана, переглянувши створений ним 20-хвилинний відеоролик. Пізніше усі охочі могли запитати у Руслана про все, що цікавить – починаючи від Тараса Шевченка і закінчуючи правилами автостопу.

      Не так уже й багато лишилось визначних місць на мапі, де б не побував мандрівний фотограф-монументаліст, шевченкознавець і просто напрочуд світла та хороша людина – наш земляк Руслан Теліпський. Вільний вітер подорожей привів його й до нашої гостинної, інноваційної сучасної бібліотеки. Ми – добрі друзі і пан Руслан не раз підтримував наші імпрези та благодійні акції. Він пройшов пішки по­над 1000 кілометрів з Луцька до Канева місцями перебуван­ня Великого Кобзаря. Потім були країни Європи та Азії, Канада. Він часто подорожує автостопом, каже, що це до­зволяє ближче спілкуватися з людьми, дізнаватися багато цікавого.

          Руслан якраз зібрався придбати собі новий комп’ютер, а свій вирішив віддати у добрі руки. Але не будь-кому віддати, а лише тим, котрі найліпше знаються не тільки на Тарасовім слові, а ще й зуміють вразити своєю творчістю.

     В програмі зустрічі відбулася презентація поштівок «Монументальна Шевченкіана Руслана Теліпського». Придбавши її, кожен долучився до пожертв коштів на встановлення пам’ятника Т.Г. Шевченку в Ризі.

Керівник Конгресу укра­їнців Латвії Микола Павлюк свого часу звернувся до Рус­лана Теліпського за порадою щодо кандидатури скульпто­ра, і той порекомендував відо­мого українського митця Ігоря Гречаника.

Напередодні, учні НВК «Загальноосвітньої школи-інтернату – правознавчого ліцею з посиленою фізичною підготовкою» також мали змогу поспілкуватися із Русланом Теліпським на заході «Моя посвята Шевченкові».

        Руслан якраз зібрався придбати собі новий комп’ютер, а свій вирішив віддати у добрі руки. Але не будь-кому віддати, а лише тим, котрі найліпше знаються не тільки на Тарасовім слові, а ще й зуміють вразити своєю творчістю.

 

    Багато учнів до заходу підготували різнопланове виконання творів Шевченка, інші  взяли участь у вікторині, продемонстрували знання текстів, біографії, творчого шляху поета. Діти цікавляться творчістю Великого Кобзаря. Руслан віддав комп’ютер для користування у школу-інтернат, а всім хто брав участь у заході подарували книги від ВОБЮ та поштівки з автографом Р. Теліпського.

 

Підготували та провели заходи працівники відділу культури та мистецтв бібліотеки.

 

Додаткова інформація