Про «Три служби Генрика Сенкевича» та чорнобильську трагедію у творчості волинян від Сергія Синюка

 

12 травня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулося спілкування читачів з гостем з Тернопільщини письменником Сергієм  Синюком. Такі зустрічі вже стали доброю традицією. Було дві лекції. Перша – про Чорнобильську трагедію, аварію, її причини, наслідки та інше в літературних творах авторів-волинян. Волинян історичної Волині, бо говорив Сергій про письменників з Рівного, Острога, волинської частини Тернопілля. Запис стріму цієї бліц-розмови можна переглянути на сторінці бібліотеки у Фейсбук і занотувати твори, які радив прочитати наш гість. https://www.facebook.com/Volyn.Youth.Library

А друга лекція – з циклу «Ювіляри року», присвячена 175-річчю від дня народження класика польської літератури Генрика Сенкевича, «Три служби Генрика Сенкевича». Сергій сам окреслив план лекції так: 1) служба бідним-нещасним, 2) служба нації, 3) служба Богу.

Розповідь про видатного польського митця була насичена цікавими історичними та літературними паралелями, увиразнена дотепними жартами.

У сузір’ї багатого на таланти польського письменства Генрик Сенкевич, безперечно, займає одне з найпочесніших місць. Він належав до числа тих прозаїків, які володіли масштабним відчуттям історичного минулого, зумів, подібно Віктору Гюго, Льву Толстому, Олександру Дюма, описати грандіозні події минулих епох, не загубивши при цьому творця цих подій – людську особистість. Більшість своїх творів письменник завершував щасливим кінцем, тим самим він йшов назустріч вдячному читачеві.

 

Студенти-першокурсники факультету польської філології Волинського національного університету ім. Лесі Українки мали нагоду пройтися залами  бібліотеки, дізнатись щось цікаве для себе і свого штудіювання польської літератури в подальшому. Читати модно. Далі будуть ще подібні лекції та зустрічі.

Додаткова інформація