Літературно-музичний вечір «Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті» в бібліотеці

 

08 листопада, напередодні Дня української писемності і мови, у читальній залі Волинської бібліотеки для юнацтва відбувся літературно-музичний вечір «Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті». Учасниками заходу, організованого в рамках Року української мови в Україні, стали учні Луцького центру профтехосвіти та 7-б класу ЗОШ №24 - технологічного ліцею.

Щорічно, починаючи з 1997 року, 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Свято було засноване на честь літописця Нестора, якого возвели в ранг преподобного. Він був послідовником знаменитих Кирила та Мефодія – творців словянської писемності.За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця, письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Вважається, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Нині нею розмовляють майже 45 мільйонів людей і вона належить до найпоширеніших мов світу.

Учнівська молодь ознайомилася з етапами становлення та розвитку нашої рідної мови, переглянула музичне відео. Захід був наповнений зворушливою поезією українських письменників про рідне слово. Особливою окрасою стало прочитання учнем 7класу Денисом Ольховиком гуморески П. Глазового «Кухлик».

На завершення літературно-музичного вечору присутнім було запропоновано ознайомитись з викладкою літератури про українську мову.

Додаткова інформація