Бібліотека долучилась до відзначення 100-річчя створення Національної академії наук України

07 листопада працівники бібліотеки взяли участь в засіданні круглого столу на тему «Національна академія наук України: історія та сучасність», присвяченого 100-річчю НАН України. Захід проходив на базі Луцького інституту розвитку людини університету «Україна». Його співорганізаторами стали Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти та Волинська обласна бібліотека для юнацтва.

Модераторами засідання були кандидат історичних наук, доцент, заступник директора з наукової роботи Луцького інституту розвитку людини університету «Україна» Олена Бундак та доктор історичних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи та моніторингу якості освіти Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Олександр Дем’янюк.

Імениті науковці вузів Волині, викладачі, бібліотекарі та студенти знайомились з віхами творення наукової думки та НАН України. Основний акцент було зроблено на розгляді питань: як вплинуло створення НАН України на структурування української науки; наскільки сучасна діяльність НАН України задовольняє потреби інтелектуальної еліти України; висвітлення 100-річчя НАН України в науковому, освітньому і художньому просторі України.

Програмою було передбачено чимало цікавих виступів. Зокрема, завідувач кафедри документознавства і музейної справи СНУ імені Лесі Українки, кандидат історичних наук, професор Геннадій Бондаренко розповів про членів-кореспондентів Академії педагогічних наук України, які плідно працювали в Східноєвропейському національному університеті ім. Лесі Українки. Проректор з наукової роботи Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Надія Ткачук окреслила співпрацю з Академією педагогічних наук України. Дем’янюк Олександр презентував виступ «Увічнення пам’яті членів НАН України в сучасній українській нумізматиці».

Працівники бібліотеки для юнацтва Руслана Тимощук та Віта Новосад ґрунтовно розкрили теми «Формування культури академічної доброчесності в бібліотеці» та «Напрямки діяльності українського книжкового видавництва «Академвидав»», які особливо цікаві в контексті розвитку сучасної науки, підготовки майбутніх науковців. Старший викладач університету «Україна» Надія Конон розкрила діяльність видавництва «Наукова думка» як академічної установи.

Працівники ДОУНБ ім. Олени Пчілки презентували книжкову виставку «Національна академія наук України: крізь призму років».

Насамкінець, власні міркування про поліпшення стану науки в Україні окреслив доцент кафедри права Луцького інституту розвитку людини університету «Україна», кандидат юридичних наук, доцент Анатолій Попов.

Засідання круглого столу дозволило осягнути велич засновників НАН України та по-новому поглянути на вклад учених Волині у розвиток науки і становлення регіональної освіти.

Додаткова інформація