Зустріч в рамках Року німецької мови в Україні

5 березня 2018 року Пункт європейської інформації при Волинській обласній бібліотеці для юнацтва організував зустріч у форматі «Жива бібліотека» «Можливості для молоді» із студенткою СНУ ім Лесі Українки Іриною Подолець, учасницею проекту «BrueckenschlagUkrainee.V.» та паном Андре Бьомом представником Німецької служби академічних обмінів (DAAD) https://www.daad-ukraine.org/uk/на Волині.

Зустріч відбулась в рамках Року німецької мови в Україні.

Ведуча заходу, Оксана Романюк зазначила, що українсько-німецький рік моввідбувається згідно з рішенням міністрів закордонних справ двох країн, прийнятим у 2016 році, щоб через 25 років після налагодження дипломатичних відносин поглибити взаємну довіру і дружбу між Німеччиною та Україною, а також зміцнити й розбудувати співпрацю у культурно-освітній сфері. Адже девіз українсько-німецького року мов 2017/2018 – «Зроби наступний крок».

Пан Андре розповів читачам, старшокласникам Луцького НВК «Гімназія №14 ім. Василя Сухомлинського» та Луцької гімназії №18, що сьогодні німецька мова є першою найпоширенішою мовою у Європі і другою за популярністю іноземною в Україні. А також, що більшість найвідоміших інноваційних компаній розташовані саме у Німеччині. Щорічно тут навчаються за обміном 17 тис іноземних студентів, 5% студентів – з України.

А весна – це період інформаційних кампаній, щоб більше дізнатись про студентські обміни, літні мовні школи та стипендії DAAD.

Студентка Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ірина Подолець, що побувала на кількох програмах обмінів у Німеччині, зазначила учням, що тепер «самий час» планувати наступні кроки в своїй кар'єрі, свого майбутнього навчання, наголосила що вивчення німецької мови відкриває неймовірні перспективи для молодих людей та є важливою складовою культурної освіти.

Ірина детально зупинилась на стипендіальних програмах, у яких брала участь, розповіла про навчання і подорожі, можливості для українських студентів, зокрема тих, що навчаються в університетах Луцька, поділилась корисними лінками цікавих сайтів для вивчення мови.

Результат зустрічі – багато корисної інформації для старшокласників, цікаві роздаткові матеріали та класні контакти.

Додаткова інформація