Жовтень 2018

 Подарунок для бібліотеки – матеріали Міжнародної наукової конференції: «Штучні голоди в Україні ХХ століття»


29 жовтня, в рамках відзначення заходів з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. та 85-ми роковинами цієї трагедії, Волинській обласній бібліотеці для юнацтва було подаровано цінне видання матеріали Міжнародної наукової конференції: «Штучні голоди в Україні ХХ століття». До його виходу долучилася Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса (голова Степан Кубів). Саме завдяки її ініціативі та активної участі було проведено Міжнародну наукову конференцію: «Штучні голоди в Україні ХХ століття», яка пройшла у Київському національному університеті ім. Т.Шевченка 16 травня 2018 року. Виступи, доповіді науковців, дослідників, стали основою книги обсягом більше 750 сторінок.


 Заняття з каністерапії в рамках проекту сімейного читання «Почитай мені: читання чотирилапому другу»

 

26 жовтня у бібліотеці відбулось чергове заняття з каністерапії в рамках проекту сімейного читання «Почитай мені: читання чотирилапому другу».

 До нас завітали учні  4 класу ЗОШ № 15 м. Луцька на читання собачці Пуші та на майстер-клас з виготовлення «іграшок-косичок» для своїх улюбленців.


 У бібліотеці відкрилась благодійна виставка дитячих робіт 

24 жовтня маленькі дітки з великими серцями долучились до благородної справи – презентували свої роботи у бібліотеці на благодійній виставці. Виставка організована на підтримку хворої лучанки Мар’яни Пархом’юк.Інформаційно-інтерактивна година «Стань тим, ким хочеш бути» 

21 жовтня у читальній залі книгозбірні відбулася інформаційно-інтерактивна година «Стань тим, ким хочеш бути» для вихованок Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені героїв Небесної Сотні.


  У бібліотеці – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня у бібліотеці в рамках безстрокової Всеукраїнської акції #ПротиДій та з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми було організовано ряд заходів для старшокласників Лищенської ЗОШ I-III ступенів:

· перегляд фільму «Життя на продаж» та тренінг на тему «Протидія торгівлі людьми», які провів патрульний поліцейський Роман Ткачук;

· майстер-клас від Творчої майстерні «На-вчись!» із особистої безпеки: виготовлення флікерів (світловідбивних елементів); 

· бібліотечний квест «Я – не товар».

 


 Мистецький захід "За честь! За славу! За народ!" до Дня захисника України

 

11 жовтня читальна зала книгозбірні була переповнена, зібрались військовослужбовці, учні, студенти, та їх наставники, аби вшанувати тих, хто впродовж століть виборював та продовжує боронити нашу землю, свободу, віру та незалежність. Мистецький захід "За честь! За славу! За народ!" був організований бібліотекою спільно з Луцькою музичною школою №1 імені Фридерика Шопена.


 Урок мужності «Ми – нащадки славного роду!»

 

10 жовтня у читальній залі книгозбірні відбувся урок мужності «Ми – нащадки славного роду». Захід пройшов напередодні 14 жовтня, дня, який в Україні став особливим, адже в цей день відзначають одразу чотири свята та пам’ятні події. Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці, також відзначається День українського козацтва. Вже більш ніж півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії. З 2014 року святкуємо День захисника України.

 


 Зустріч з письменницею Лорою Підгірною

 

09 жовтня в бібліотеці відбулась цікава, яскрава, а ще – на диво приємна та корисна подія – зустріч-імпреза. До бібліотеки завітала світла людина, залюблена в рідний край розумна особистість і, дуже талановита письменниця – Лора Підгірна. Письменниця перебувала у рамках свого літературного турне Україною.


 «Сова. Риба. Метелик» Анни Щавінської вже у нас!!!

 

В неділю до нас на зустріч і презентацію свого першого роману завітала Анна Щавінська – письменниця, ведуча ранкового шоу «Прокидайся» на «Українському радіо. Рівне», а також літературної рубрики «Що почитати з Анною Щавінською» на суспільному телеканалі UA:Рівне. Її перший психологічно-соціальний роман «Сова. Лис. Риба. Метелик» побачив світ у видавництві «Лілея-НВ» у липні поточного 2018 року. Книга вийшла у світ коштом видавництва.


 У бібліотеці стартувала декада права із патрульними поліцейськими

 

3 жовтня учні Луцької ЗОШ №17 на занятті школи правових знань «Уроки права – уроки життя» стали учасниками тренінгу «Булінг: як не стати жертвою», який провели патрульні поліцейські Роман Ткачук та Марія Устіна.


 Правоосвітній проект «Я маю право!» продовжується

 

2 жовтня, у рамках тижня правових знань, приуроченого до Дня юриста, провідні спеціалісти Головного територіального управління юстиції у Волинській області Зоряна Лукашук та Ганна Савчук завітали до бібліотеки, щоб поповнити новими матеріалами інформаційний куточок «Правова допомога  – доступна кожному». Цікаві правоосвітні матеріали вони надали в рамках проекту «Я маю право!».


 Засідання мистецької вітальні «Солов’їний син України»

 

2 жовтня працівники відділу культури та мистецтв для вчителів музики – слухачів курсів Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти провели засідання мистецької вітальні «Солов’їний син України» з нагоди 100-річчя від дня народження видатного українського композитора та педагога Платона Майбороди.


 

Додаткова інформація