Вересень 2018

 Відкриття персональної виставки «Відродження» Крістіни Смірнової

 

28 вересня в читальному залі бібліотеки відкрито персональну виставку «Відродження» Крістіни Смірнової, доньки загиблого солдата-атовця в рамках проектів «Меценати для солдата» та «Діти Небесного Легіону». Тато 20-тирічної Крістіни – старшина роти в 51-шій механізованій бригаді Сергій Смірнов, загинув 29 серпня 2014 року у боях під Іловайськом, під час виходу з оточення у так званому «зеленому коридорі»…


 Мультимедійний урок «Все починається з добра, все починається з любові», присвячений видатному педагогу Василю Сухомлинському

 

27 вересня у читальній залі книгозбірні для студентів Луцького педагогічного коледжу та ліцеїстів Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні відбувся мультимедійний урок «Все починається з добра, все починається з любові». Захід приурочений до 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського. Під час уроку присутні ознайомилися з основними етапами життя і творчості, переглянули документальні відеоматеріали, почули живий голос видатного педагога.


Бібліотека разом із партнерами долучилась квестом до всеукраїнської акції #ПротиДій

 

25 вересня Волинська обласна бібліотека для юнацтва разом із партнерами: Патрульною поліцією Волинської області, квестгрупою «QUEST WTF», спортивною академією «Капа», департаментом сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради, факультетом соціальної роботи та педагогічної освіти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки,  молодіжним центром «YouthСфера» долучилась до безстрокової всеукраїнської акції #ПротиДій та організували міський квест «Я – не товар!».


 Скайп-зустріч із відомою письменницею із Польщі

 

23 вересня 2018 року у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва (пр. Волі, 2) відбулась скайп-зустріч із відомою польською письменницею, журналісткою і авторкою популярних підліткових романів Йоанною Яґелло.

 


 Вечір літературних відкриттів 

«Яскраві фарби життя та творів Джорджа Мартіна»

 

19 вересня в імпровізованому бібліокафе книгозбірні відбувся вечір літературних відкриттів «Яскраві фарби життя та творів Джорджа Мартіна» для студентів першого курсу факультету міжнародних відносин СНУ ім. Лесі Українки. Розмовляли про життя та творчість видатного американського письменника-фантаста, сценариста та продюсера, автора популярного циклу книг у жанрі фентезі «Пісня льоду і полум’я», якому 20 вересня виповнюється 70 років.


 Відкрита лекція «IQ чи EQ : що важливіше для щастя?» у бібліотеці

 

18 вересня у форматі відкритої лекції кандидатка філософських наук, доцентка, поетеса, гештальт-консультантка Антоніна Євтодюк розповідала студентам відділення інформатики та комп’ютерної техніки Волинського коледжу Національного університету харчових технологій як допомогти українцям бути щасливими тут і тепер, як розвинути навички емоційного інтелекту, як використати потенціал IQ та EQ задля успіху й щастя.


Чергові заняття із каністерапії в рамках проекту сімейного читання «Почитай мені: читання чотирилапому другу»

16 вересня у бібліотеці відбулись чергові заняття для двох груп із каністерапії – проекту сімейного читання «Почитай мені: читання чотирилапому другу».

«Я бачу перші результати нашої роботи. Коли діти читали на першому занятті, то дуже переживали, тремтіли голос і руки, було помітне надмірне хвилювання. Натомість, сьогодні вже я відчула зовсім інше: коли дитина сиділа біля собаки і читала вголос уривок з книги, то відчувалась вже впевненість. Я в цей час перебувала зовсім поруч, допомагала при читанні – то не помітила вже ніякого хвилювання дівчинки.

 


Тематичний вечір «Пошли нам, Боже, Богунів»

12 вересня працівники Волинської обласної бібліотеки для юнацтва приймали гарних і поважних гостей. Зі Львова на зустріч з учнями Волинського обласного ліцею з посиленною фізичною підготовкою ім. Героїв Небесної Сотні приїхав голова громадсько-просвітянського фонду ім. Івана Фещенка-Чупівського «Джерело» Ярослав Гелетій та голова Волинського осередку цього фонду завідувачка кафедри культурології та хореографії Інституту мистецтв СНУ ім. Лесі Українки Леся Косаковська. З Берестечка приїхали генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» Леонід Галабуз із колегами-науковцями. Наші гості були ініціаторами і учасниками вшанування пам’яті землячки Євгенії Лещук під час тематичного вечора «Пошли нам, Боже, Богунів».


  Дитячий квест-гра «Мій величний Лучеськ»

з нагоди Дня міста у бібліотеці

  

08 вересня з нагоди Дня міста у співпраці із Луцькою міською радою для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проведено квест-гру «Мій величний Лучеськ».


Поетичний фестиваль «Лісова пісня» і у нас сьогодні був!

На зустріч з молодіжною аудиторією до бібліотеки завітали гостя фестивалю з Білорусі письменниця й журналістка Антаніна Хатенка та волинський письменник Микола Мартинюк. Поетичне слово має здатність лікувати душі і серця, а в наш шалений час, коли молодь може перебувати у віртуальному світі по півдоби й спілкуватись смайлами й картинками, донесення того поетичного імпульсу є надзвичайною подією. Щиро зазвучала поезія пані Антоніни та її розповідь про літературу Білорусі. Микола Мартинюк прочитав поезію колег з Білорусі, Болгарії, Чехії. Ніколи поезія не була прибутковою працею, ніде. Але така праця – то є лік над ліком! Отож, лікуймося!!! Завтра учасники фестивалю поїдуть в Колодяжне, яке безмежно любила Леся Українка. Фестиваль «Лісова пісня» триває!

 


Презентація виставки картин «Міський пейзаж» та «Тварини Луцького зоопарку» вихованців та викладачів студії «Art4you»

    

6 вересня в книгозбірні відбулась презентація виставки картин «Міський пейзаж» та «Тварини Луцького зоопарку» вихованців та викладачів студії «Art4you», приурочена з нагоди святкування Дня міста Луцька.

 


Мистецька година до 120-річчя від дня народження Наталії Ужвій


6 вересня у бібліотеці відбулася мистецька година до 120-річчя від дня народження української актриси, нашої землячки Наталії Ужвій «Поетеса української сцени». Про її нелегку долю, театральне оточення дізналися студенти першого курсу Національного університету харчових технологій.


Презентація порадника з викладання образотворчого мистецтва «Кожна дитина – художник» Катерини Немири


5 вересня у нашій бібліотеці навчалися вчителі образотворчого мистецтва і художньої культури, слухачі курсів ВІППО. Вони мали змогу ознайомитися з багатими інформаційно-біліографічними ресурсами книгозбірні, які допоможуть вчителям відкрити вихованцям світ прекрасного,  цінними краєзнавчими матеріалами про художників Волині, розміщеними на сайті, побувати на засіданні мистецької вітальні до 155-річчя від дня народження українського та польського архітектора «Людина-легенда Владислав Городецький».

  


Читачі нашої бібліотеки читали з чотирилапими компаньйонами

 

2 вересня у бібліотеці відбулось друге заняття із каністерапії – проекту сімейного читання «Почитай мені».

Нова група школярів разом із батьками знайомились із правилами поведінки із собакою, а спеціальні учасники проекту чотирилапі волонтери: лабрадори Лампа, Альма та лайка Джесі допомагали їм у цьому. Юні читачі змогли зобразити конкретне правило у власному коміксі, що ввійде у другу книгу проекту.

 


«Шлях до себе – шлях до успіху»

В Україні день 1 вересня з давніх-давен – не просто початок осені. Для мільйонів школярів, їхніх батьків, а також для вчителів це справжнє свято – День знань. І цього року українські школи відзначили його за новими традиціями. 

Для учнів 10-Б (кл. керівник Сіраш І.В.) та 10-В (кл. керівник Цицюра Г.В.)  класів Луцької спеціалізованої школи  І - ІІІ ступенів №1 та учнів 9-Г класу гімназії №4 ім. Модеста Левицького(кл. керівник Сироватка Т.Ф.) він пройшов у читальній залі книгозбірні у формі інтерактивної години спілкування «Шлях до себе – шлях до успіху».

 


 

Додаткова інформація