Серпень 2018

 

Бібліотекарі на фестивалі професій в ТРЦ «Порт City»

26 серпня 2018 року на території луцького торгово-розважального центру «Порт City» відбувся дитячий фестиваль професій, на якому було представлено близько 150-ти спеціальностей: лікар, поліцейський, прикордонник, будівельник, кухар, бухгалтер, банкір, агент з нерухомості, артист, нотаріус, майстер тату, музикант, водій і навіть генеральний директор компанії. 

Мета проекту – допомогти дітям у професійному самовизначенні, сформувати усвідомлений підхід до вибору чи зміни професії у майбутньому, змінити стереотипне уявлення щодо різних професій.

 


В День Незалежності України: бібліотека для громади


День Незалежності України – головне державне свято. 27 років Незалежності продемонструвати світові, що Україна відбулася як самостійна держава, здатна утверджувати демократичні цінності, захищати свободу як власну так і Європи, стримуючи російську агресію.  24 серпня на Театральному майдані біля приміщення бібліотеки її працівники організували вуличну акцію «Україна=Європа», яка включала різні форми роботи та різнопланові дійства.

 


 Презентація проекту сімейного читання «Почитай мені: читання чотирилапому другу»

19 серпня у бібліотеці відбулася презентація проекту із каністерапії – сімейного читання «Почитай мені: читання чотирилапому другу». Бібліотечні працівники знаходяться в постійному пошуку цікавих форм залучення до книги та читання своїх відвідувачів. 

«Заохотити дитину до навчання, прищепити любов до книжок можна різними способами. Наш проект «Каністерапія UA–BY» спільно із бібліотекою для юнацтва започаткували сімейні читання, щоб привернути увагу, дати дітям відчути радість цього процесу. Сьогодні юні читачі вивчали правила поведінки із собакою, волонтером лабрадором Лампою. Взагалі, заняття передбачають: читання різноманітних веселих історій, малювання, вікторини. Ми разом спробували, навіть, виготовити книгу коміксів нашого проекту, яка залишиться в бібліотеці», – зазначила одна із керівників, асистент проектного менеджера, логопед за освітою Анна Павлось.

 


«Стоп наркотик!»: бібліотекарі приєднались до профілактичної акції патрульних

16 серпня працівники бібліотеки разом із іншими волонтерами приєднались до профілактичної акції «Стоп наркотик!», яку провели у місті Луцьку наші партнери – патрульні поліцейські.

Центральний парк, вулиці Коперника, Ветеранів, Декабристів, проспекти Грушевського, Молоді, Соборності, – за цими та іншими адресами учасники акції замальовували написи з рекламою сайтів, через які можуть реалізовуватись наркотичні речовини.

 


 Виставка літератури на тему «Волинська трагедія 1943-1944 рр.: пошук між "двома правдами"»

 

13 серпня в читальній залі була презентована виставка літератури на тему «Волинська трагедія 1943-1944 рр.: пошук між "двома правдами"» для журналістів, науковців, громадських діячів, працівників бібліотеки – членів громадської організації «Волинський Меморіал імені Василя Стуса». Основною метою цієї організації є задоволення і захист законних соціальних, економічних, політичних, правових, вікових, національно-культурних та інших прав, інтересів своїх членів та політв’язнів, репресованих та осіб, які зазнають неправового відношення до себе. 

Присутні висловили ряд цікавих ідей щодо висвітлення на науковому рівні аспектів історії України. Бібліотека і надалі буде майданчиком для зустрічей з людьми, які відкривають історичну правду. 


 

Cпілкування «Катехизис разом зі священиком»


8 серпня в стінах бібліотеки ми мали приємну нагоду зустрітися з намісником чоловічого братського монастиря Воздвиження хреста Господнього ієромонахом Никодимом (Смілий) для духовного спілкування на тему «Катехизис разом зі священиком». Катехизис – повчання, казання – доступний для всіх підручник з християнської віри, що тлумачить вчення церкви, її таїнства. Зустріч, яка відбулася в рамках проекту «Духовність та культура», розпочалася із спільної молитви.

 


Літо  пора відпочинку і творчості! Творча майстерня «На-вчись!» розпочала серпневі майстерки. 8 серпня ми вирішили провести майстер-клас на свіжому повітрі – майданчику біля бібліотеки, тому дітвора не тільки дізналася чимало цікавого про ляльку-мотанку «дзвіночок», а і власноруч створювала її. Тішить те, що кожного разу до майстерок долучаються все нові і нові учасники, які стають нашими користувачами. Вони творчі, талановиті, і особливо в літню пору мають змогу у вільний час зайнятись своїми улюбленими справами. Дітвора з захватом та задоволенням розповідала як вони поспішали до бібліотеки, хоча майстерка розпочалася о десятій годині ранку, а в Богдана вже були заняття з фізкультури, а Юліана після закінчення заняття поспішала на урок з фортепіано. Нам дуже приємно, що рідні розуміють та допомагають своїм дітям визначитись із захопленнями, знаходять час  і можливість їх привезти до бібліотеки, де вони почувають себе затишно та комфортно. Завжди радісно бачити таких батьків та дітей:)) 

Більше фото на facebook 


 

Додаткова інформація